Budúci týždeň čakajte oteplenie. Teploty sa priblížia k +30°C

Písmo: A- | A+

Po nepriaznivých dňoch sa črtá výrazná zmena v počasí. Do našej oblasti by mal začať prúdiť od juhu teplý vzduch a teploty pôjdu výrazne nahor.

Uplynulé dni sužovalo našu oblasť veľmi nepriaznivé počasie. Východ a sever územia zasiahli povodne a prakticky celé územie bičoval veľmi silný vietor. Následky orkánu a povodní bude Slovensko odstraňovať pri slnečnom počasí s teplotami do +30°C.

Víkend s búrkamiNadchádzajúci víkend však ešte v našej oblasti nebude príliš priaznivý. Maximálne teploty sa vyšplhajú na maximálnu úroveň do +20°C a na viacerých miestach vplyvom advekcie teplého, no zároveň aj vlhšieho vzduchu treba počítať s prehánkami, búrkami a s dažďom. Tie môžu ešte prechodne zdvihnúť hladiny našich tokov.

Posledná májová dekáda prinesie vysoké teplotyŠtart týždňa však prinesie zmenu. Od severovýchodu sa začne rozťahovať nad našu oblasť tlaková výš a medzi ňou a tlakovou nížou so stredom nad východným Atlantikom bude do našej oblasti od juhu prúdiť teplý vzduch. Denné maximálne teploty sa na začiatku týždňa vyšplhajú na +17 až +23°C, no ku koncu pracovného týždňa sa ortuť teplomera pri slnečnom počasí bude dvíhať až k +30°C.

Predpoveď na ďalšie dni nájdete na: http://www.imeteo.sk/kalendar

Skryť Zatvoriť reklamu