Cez víkend sa vráti zima. Snežiť by malo aj v nížinách

Písmo: A- | A+

Po nadpriemerne teplom januári sa zima na naše územie opäť vráti. Počas víkendu by malo snežiť aj v tých najnižších polohách.

Naposledy sme poriadnu zimu na našom území zažívali na prelome rokov, kedy ortuť teplomera klesala k -20°C a na mnohých miestach napadol sneh. Nový rok 2015 však začal teplotne nadpriemerný. V našej oblasti sa teploty pohybovali aj o 5°C nad dlhodobým priemerom. To sa však už onedlho zmení.Počasie zmení níž nad Stredozemím

Už v týchto chvíľach sa v oblasti centrálneho Stredozemia začína prehlbovať tlaková níž. Tá sa do konca pracovného týždňa presunie nad Sicíliu a postupne začne ovplyvňovať aj počasie u nás.

Do piatka bude na našom území prevažne oblačné až zamračené počasie. Miestami treba počítať s dažďom. Teploty pôjdu vysoko, nakoľko k nám po okraji tejto tlakovej níže prenikne od juhovýchodu teplejší vzduch. Ortuť teplomera sa tak môže šplhať až k +10°C.Cez víkend k nám prenikne studený vzduch

Tlaková níž sa postupne počas víkendu rozšíri až nad Balkán a do našej oblasti začne prenikať chladnejší a vlhší vzduch, ktorý bude bohatý na zrážky.

Cez víkend preto očakávajte oblačné až zamračené počasie a na mnohých miestach so snežením. Len na juhu sa ešte spočiatku môžu vyskytovať aj zrážky zmiešané.

Teploty postupne klesnú na severe pod nulu a na zvyšku územia sa počas dňa budú pohybovať okolo nuly. K sneženiu sa pridá aj silný vietor, a tak na cestách opäť hrozia snehové jazyky a záveje.

Vyzerá to tak, že zimné počasie by malo pokračovať aj na začiatku nového týždňa, a tak sa na celom území môžete pripravovať na ďalšiu novú snehovú nádielku.

Skryť Zatvoriť reklamu