1. Štát odstraňuje kalamitné drevo bez povolení a v rozpore so svojimi vlastnými predchádzajúcimi rozhodnutiami
2. Štát nepracuje na schválení zonácii Tatier,ktorá by zadefinovala, kde a ako stavať, kde a ako hospodáriť a čo ponechať ÚPLNE bez zásahu.
a hlavne:
3. Štát neodškodňuje vlastníkov lesov, ktorí zdôvodu stupňa ochrany nemôžu svoj les ekonomicky využívať. Dávam dopozornosti paragraf 61 zákona 543/2002 o ochrane prírody a krajiny, ktorý hovorí o náhrade za obmedzenie bežného obhospodarovania.
Čiže, nebavme sa tu prosím o lykožrútoch a iných zástupných témach, ktorými nás masíruje vláda, ale o tom,prečo štát neodškodňuje a prečo namiesto tohoústami svojich predstaviteľov podnecuje hádky medzivlastníkmi lesov a priateľmi prírody ( Áno, viem, že aj vlastníci lesov sú priatelia prírody).
Ťažba v Tatrách:Štát koná, keď nemá a nekoná, keď má - neodškodňuje
Nedalo mi neísť na vyhlásenie Územia chráneného občanmi v Tichej a Kôprovej doline. Rozprával som sa tam hlavne s miestnymi obyvateľmi a zástupcami vlastníkov lesov, nakoľko stanoviská ochranárov sú dostatočne známe. Z toho čo som sa dozvedel, je podľa mňa hlavná príčina problémov ťažby dreva v Tatrách to, že štát koná vtedy, keď nemá a nekoná, keď má, konkrétne: