Vláda nevedome obmedzuje kontrolu samosprávy

Vláda svojimi nelogickými vyhláseniami, neštandardnými ťahmi (dopredu neoznámenými) udržuje všetkých aktívnych občanov v pohotovosti. Do komunálnych volieb v decembri 2006 tu bol relatívny pokoj. Dokonca padali názory, že tá Ficova vláda je celkom rozumná, nerobí žiadne škandály. Ale oni všetci mali zakázané konať a vyjadrovať sa, aby SMER, HZDS a SNS čo najviac uspeli v komunálkach. Podarilo sa a vláda si mohla otvoriť ústa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Po decembri 2006 sa to začalo. Dennodenne prichádzajú cez médiáinformácie z vlády, nad ktorými len nechápavo krútime hlavami. Viaceríblogeri a komentárori najviditeľnejšie prešľapy komentujú. Najlepšie to robí podľa mňa Roderik Plevka.

Týmito ťahmi vláda oslabuje kontrolu samosprávy, nakoľko podstatná časť aktívnych ľudí sa zamerala na kontrolu štátnej správy ( posledne nelegálna ťažba dreva v Tichej doline, vyvlastňovanie pri výstavbe diaľnic, Neverejnosť rokovania vlády prijatá cez zákon o tripartite, Jadrová lobby a dostavba Mochoviec, atď.).

Veľa aktívnych občanov musí sledovať a pripomienkovať rozhodnutia štátnych úradov, návrhy nových zákonov a vyhlásenia o plánovaných zmenách. Už nemajú dostatok síl a voľného času, aby sledovali aj kroky samospráv.

Jasom pri zakladaní blogu chcel komentovať hlavne štát, ale prikomunálnych voľbách som sa zamotal do samosprávy a už som ostal pritom. A aj ostanem, lebo:

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Toto je ideálna doba pre samosprávu, môže si nerušene robiť čo chce.



akože PS.: veľmi som sa musel premáhať, aby som nepoužil v nadpise článku niektorý z týchto termínov: Ficoland, Ficovláda, Ficoviny.

Palo Petras

Palo Petras

Bloger 
  • Počet článkov:  89
  •  | 
  • Páči sa:  1x

nekompromisný ale konštruktívny kritik Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKritika inštitúciíVýstavbaDopravaPolitikaSpoločnosťEkonomikaInéČítať pri 1.návšteve! v1.1

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

767 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu