E-mailová informačná konferencia o dianí v Bratislave

Kde sa môžete dozvedieť o tom, čo sa deje v Bratislave? Sú to prílohy médií (aj na webe) , zopár tematicky zameraných web stránok (doprava, kultúra, atď) . Existuje tu ale aj e-mailová konferencia, fungujúca na internetovom portáli Changenet, kde sami účastníci zasielajú príspevky, keď sa niečo nové dozvedia. Z troškou fantázie to môžme nazvať e-mailový občasník. Ak máte záujem sa prihlásiť, čítajte ďalej...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čo je e-mailová konferencia

Je to informačný systém, ktorý využíva e-mail službu na rozširovanieinformácií. Je to inteligentnejšia verzia toho, čo niekedy robíte:Zašlete jeden e-mail viacerým adresátom naraz. Ak chce niektorí zpríjemcov na takýto váš e-mail odpovedať verejne, volí vo svojome-mailovom programe funkciu Reply to All.
Prie-mailovej konferencii je toto všetko oveľa jednoduchšie: Zasielatee-mail len na 1 adresu a systém to doručí všetkým účastníkom. Pretotreba uvážiť, čo má ísť do konferencie a čo radšej pošlete privátnemimo konferencie (Toto je najčastejšia chyba - človek si neuvedomí, žedostal e-mail z konferencie a obratom odpovedá mysliac si, že jehoodpoveď smeruje len privátne na autorov e-mail)

O čom je konferencia BA-Nahlas

Jednoducho : O Bratislave. Životné prostredie, výstavba, zeleň,doprava, pamiatky, kultúra, kontrola samosprávy a podobne. Aktívniobčania si navzájom zasielajú infomácie o dianí v Bratislave. Nie jepovinné niečo zasielať do konferencie. kludne môžete byť len v poloheprijímateľa informácií. Čo je jedna z výhod, väčšinu týchto informáciídostanete skôr ako cez oficiálne médiá a to priamo do vášho e-mailu.Niektoré dôležité informácie sa v médiách ani neobjavia.

Príklady informácií z konferencie

Ako príklad uvediem niektoré z ostatných informácií, ktoré prešli konferenciou Ba-Nahlas:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
  • Veľtrh nehnuteľností v Cannes

  • Verejné zhromaždenia v Starom Meste

  • Koncepcia rozvoja BA v oblasti tepelnej energetiky

  • Pomoc žabám na Železnej studničke

  • seminár TIS "Verejná kontrola VUC"

  • Medzinárodný seminár "Manažment ainterpretácia historických parkov a záhrad Bratislavy s dôrazom nazapojenie verejnosti"

  • Upozornenia na novo plánované výstavby

Postup registrácie

1.Otvorte si prihlasovacej stránku konferencie Ba-nahlas
2. Nájdite čať Subscribing to Ba-nahlas
3. Vložte svoj email, na ktorý chcete dostávať príspevky z konferencie
4. Vaše meno v poli Your name nie je povinné uviesť
5.Zvoľte si heslo, ktoré môžte aj zabudnúť. Nebudete ho na 99 percentpotrebovať. Ak áno, systém vám ho môže na vyžiadanie odmailovať.
6. Zopakujte heslo ako prevenciu proti preklepom
7. Stlačte Subscribe
8. Príde vam potvrdzujúci e-mail aj s krátkymi vysvetlivkami

Správanie sa v konferencii

Po prihlásení do konferencie vám začnú chodiť príspevky. Nečakajtezáplavu, priemer je cca 1 denne. Ak máte nejakú informáciu, o ktorej simyslíte, že by mali vedieť aj ostatní, neváhajte a pošlite ju na adresukonferencie. Na príspevky môžete aj reagovať. Ak odpoviete dokonferencie, vaša reakcia pôjde všetkým účastníkom. Ak chcete odpovedaťlen autorovi, dávajte pozor, akú adresu váš e-mailový klientpredvyplnil v poličku To: pri odpovedaní. Prednastavené je totižodpovedanie do konferencie.

Na záver tradičná anketa: Na aké témy vám chýba verejná diskusia? Anketa od BlueBoard.cz

Palo Petras

Palo Petras

Bloger 
  • Počet článkov:  89
  •  | 
  • Páči sa:  0x

nekompromisný ale konštruktívny kritik Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKritika inštitúciíVýstavbaDopravaPolitikaSpoločnosťEkonomikaInéČítať pri 1.návšteve! v1.1

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu