Zajtra: októbrové zastupko:Ani jeden predaj mestskej nehnuteľnosti?

Vo štvrtok 4.októbra 2007 bude zasadať Mestské zastupiteľstvo. Oproti ostatným tu máme podstatnú zmenu: Na programe nie je žiadny predaj mestského pozemku alebo budovy. ČO SA STALO !?! Mesto že vraj vyhodnocuje, či by predsa len nepoužívalo verejné súťaže a iné transparentné formy pri predaji (pokus o vtip k tejto téme). Som naozaj zvedavý na analýzu. Inak, aj na zajtrajšom zastupku sa mesto ide zbaviť pozemkov, ale nie cez predaje, ale nenápadne cez výmenu za iné pozemky. Písal som o tom v článku Hokejový štadión zahustí Petržalku a futbalový likviduje Inter. Materiál k tomuto bodu č.14 nebol medzi zverejnenými, bude rozdaný až na zastupiteľstve, nakoľko prebieha rokovanie. Tento bod o hokejovom štadióne bude teda celkom pozmenený. Jedna z vecí, pre ktoré sa oplatí prísť na zastupiteľstvo. Okrem toho:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Zvyšný program zastupiteľstva zhruba kopíruje program Mestskej rady spred 2 týždňov, za dôležité body pokladám:

Bod 16 - prenájom pozemku pod budúcim národným futbalovým štadiónom za1000 Sk / ročne za CELÝ AREÁL!! Takéto prenájmy (napríklad aj prenájom Venglošovej akadémii za 1 Sk/m2 ročne) sú podľa mňa nie úplne kóšer.

Poslanci budú prijímať správu o čerpaní rozpočtu (bod 10) za 1.polrok 2007, správu o hospodárení (bod 11) spoločností s majetkovou účasťou mesta (zaujímavosťou sú Základné karty spoločností,kde si môžete pozrieť kto na akom fleku sedí. Chýba mi ale koľko za toberú.) a hlavne v bode č.4 zoznam a harmonogram realizácie investičnýchzámerov (hlavne dopravných, materiál tu, článok SME tu).

Nováčikom v sledovaní zastupiteľstva odporúčam neprepásť bod Rôzne,možno sa nejaký predaj alebo iná perlička objaví tam. Ďalej sa podľamňa slabo využívaj bod Interpelácie. Čo sa poslanci boja primátora?Alebo sú s ním a jeho úradom spokojný?

Palo Petras

Palo Petras

Bloger 
  • Počet článkov:  89
  •  | 
  • Páči sa:  0x

nekompromisný ale konštruktívny kritik Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKritika inštitúciíVýstavbaDopravaPolitikaSpoločnosťEkonomikaInéČítať pri 1.návšteve! v1.1

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu