„Globálne otepľovanie“ konečne skončí.

Meteorológia je mojim veľkým koníčkom a otvorene sa hlásim k tzv. klimaskeptikom, ktorí kritizujú hystériu, ktorá sa odohráva okolo fenoménu globálneho otepľovania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Vedú ma k tomu moje vlastné argumenty ako aj poznania plynúce zo štúdia externých odborných zdrojov.

Komplexný obraz, ktorý som si vytvorila mi doplnila aj aféra Climategate z roku 2009, ktorú som podrobne na českej Wikipédií preštudovala A napriek tomu, že sa ju politici snažili všemožne ututlať, našla som tam cenné informácie, ktoré mi dali možnosť „prelinkovať sa“ na ďalšie dôležité zdroje, ktorých štúdiom som dospela k poznaniam, ktoré dokonca prekvapili i mňa samotnú.

Vyzerá to tak, že celá hystéria okolo globálneho otepľovania je jeden obrovský biznis, kde sa točia stovky miliárd dolárov, kde sa cez Greenpeace prelievajú ďalšie miliardy, biznis, ktorý ožobračuje a ničí milióny roľníkov v rozvojových krajinách, biznis, ktorý prostredníctvom daňového systému a bezodnými dotáciami zdiera daňových poplatníkov, biznis, ktorý bráni rozvoju vyspelých technológií alternatívnych energetických zdrojov, biznis, ktorý korumpuje politikov vrátane orgánov OSN a EÚ, biznis, ktorý účelovo falšuje výsledky práce poctivých vedcov a bádateľov, biznis, ktorý vydiera klimatologické agentúry a pod hrozbou, že nedostanú peniaze na výskum ich núti, aby vyrábali falošné grafy a ignorovali či účelovo zahmlievali objektívne dáta, biznis, v ktorom sa točia miliardy dolárov predajom odpustkov „Cap and Trade Definition“ a tak ďalej a tak ďalej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Avšak to neznamená, že klimaskeptici tvrdia, že klimatické zmeny sa nedejú – oni sa skutočne dejú a priemerná teplota rastie, avšak s produkciou CO2 to nemá takmer žiadnu súvislosť.

Stačí, keď uvediem tieto čísla. Tým, že spaľujú fosílne palivá, ľudstvo ročne vypustí do atmosféry niečo cez 9 gigaton uhlíka. Atmosféra obsahuje okolo 750 gigaton uhlíka. Ročné prírodné emisie uhlíka tvoria 200-300 gigaton uhlíka. A aj to je málo oproti oceánom, v ktorých je asi 38 tisíc gigaton uhlíka. Čo je nič proti zemskej kôre, kde sú milióny ton uhlíka. Po milióny a milióny rokov to fungovalo tak, že keď sa oceán zahreje, tento uhlík sa z neho uvoľňuje do atmosféry. V období pred 60 – 80 miliónmi rokov bolo v atmosfére dokonca 20 krát viac uhlíka, ak odnes a vieme, ako vtedy život na planéte bujnel.

SkryťVypnúť reklamu

Rast teploty je však ďaleko menej dramatický, ako sa oficiálne tvrdí a je to súčasť prirodzených procesov, tzv. Bondovových a Slnečných cyklov, precesie zemskej osy, sopečnej činnosti, zmenou trajektórie morských prúdov a pod. Súčasné otepľovanie je vlastne návrat do stavu, ktorý tu bol na prelome 18 a 19 storočia. Potom sa začalo ochladzovať a v roku 1850 až 1900 v Európe vrcholila tzv. malá doba ľadová, kedy boli priemerné ročné teploty asi o jeden stupeň nižšie. Avšak ešte sme stále veľmi ďaleko od tzv. warm periódy, ktoré panovalo rokoch 1000 až 1400, kedy bola priemerná teplota až o 2 stupne vyššia. (okolo roku 1000 bolo v Grónsku tak teplo, že sa tam objavilo trvalé osídlenie).

SkryťVypnúť reklamu

A humbug, čo vyrábajú médiá okolo toho, ako sa globálne otepľovanie dramaticky prejavuje veľkými búrkami, hurikánmi, suchami, či záplavami je tak isto len mystifikácia. Tieto javy tu boli aj predtým, akurát sa o nich nepísalo s takým dramatickým pátosom a podrobne ako je tomu dnes. A za druhé – čím je civilizácia technicky a ekonomicky vyspelejšia, o to viac je zraniteľnejšia a tak vzniká ilúzia, že súčasné prírodné živly sú viac deštruktívne.

Ale tento článok som pôvodne ani nemala v pláne napísať, nakoľko už som na toľkú hystériu rezignovala. (pozdravujem pána Prokopčáka).

Ale natrafila som na jednu veľmi zaujímavú vedeckú prácu, ktorú spracovali americkí klimatológovia Ned Nikolov a Karl Zeller. Títo vedci totiž prišli s mimoriadne cenným objavom. O čo ide ? Doposiaľ sa myslelo, že Zemský povrch sa ohrieva priamym dopadom slnečných lúčov premenou elektromagnetického žiarenia na teplo a za druhé, teplom od atmosféry, ktorá teplo vyžiarené od Zeme zachytáva a vracia späť, čo sa nazýva skleníkový efekt. Týmto efektom + tangenciálne od zemského povrchu sa ohrieva aj atmosféra, ktorej tepelná dynamika vytvára podnebie Zeme.

SkryťVypnúť reklamu

Avšak títo dvaja vedci vypracovali model, ktorý prostredníctvom matematického formalizmu dokázali, že tzv. skleníkový efekt tvorí len zanedbateľné percento energie, ktorým sa atmosféra ohrieva. Model, ktorý vedci spracovali dokázal, že atmosféra sa ohrieva predovšetkým pôsobením tzv. kompresného tlaku. Zo základov školskej fyziky každý vie, že keď sa stláča plyn, tak sa ohrieva a presne týmto mechanizmom sa ohrieva aj atmosféra. Ono sa to nezdá, ale atmosférický tlak je vplyvom gravitácie Zeme v skutočnosti obrovský, ale tým, že tlak v našom tele ho kompenzuje, tak ho necítime. Meter kubický vzduchu pri hladine mora váži až 1,225 kg. (vo výške 20 km je to 0,09 kg). Koniec koncov aj meteory, alebo umelé družice klesajúce k zemi plápolajú ohňom nie preto, že prekonávajú trenie vzduchu, ale preto, že v dôsledku obrovskej rýchlosti stláčajú pred sebou vzduch (vzniká kompresia).

Zatiaľ je táto teória, ktorá bola zverejnená v roku 2017 v štádiu oponentúry, avšak ešte ju nikto nespochybnil. Ak sa jej pravdivosť potvrdí, bude to znamenať definitívny koniec hystérie ohľadom globálneho otepľovania a celého nekalého biznisu, ktorý sa okolo neho vytvoril.

Konečne.

Teóriu si v plnom znení možno naštudovať tu:

https://www.omicsonline.org/pdfdownload.php?download=open-access-pdfs/New-Insights-on-the-Physical-Nature-of-the-Atmospheric-Greenhouse-Effect-Deduced-from-an-Empirical-Planetary-Temperature-Model.pdf

Janka Petreková

Janka Petreková

Bloger 
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Vyštudovala som urbanistiku a geografiu. Som autistka s rozvinutým savant syndrómom. To je príčinou, prečo milujem vedomosti a prečo neustále študujem všetky vedy, pričom ma baví nachádzať najnovšie vedecké poznatky, objavy a teórie. Sem tam i ja niečo vymyslím, ale nemám ambície, aby boli moje príspevky chápané ako kompetentné vedecké teórie, samozrejme okrem tém z tých odborov, z ktorých mám vysokoškolské vzdelanie. Považujem sa za ateistku a vedeckú skeptičku. Dlhé roky som robila hlavnú architektku, vedúcu stavebného úradu a vedúcu odboru životného prostredia na mestskom úrade v Ružomberku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu