Homofóbia alebo paranoja?

Minulý týždeň bol v denníku National Post uverejnený jeden komentár, čo skôr úvaha, pod nadpisom "Brokeback breakdown". Jeho autor, John Moore, sa v ňom zamýšľa nad nedávnym udeľovaním filmových Oskarov. Nehodnotí ale umeleckú stránku filmov. Rozoberá tam možnosť, či nezískanie hlavnej ceny pre film Brokeback Mountain, je dôsledkom homofóbie (členov Akadémie).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)
Obrázok blogu

 Nuž neviem. Osobne som nevidel ani jeden z nominovaných filmov, ani samotné odovzdávanie cien. Časy, keď som bol v kine jeden, alebo aj viac krát za týždeň sú už dávno preč. No napriek tomu sa mi zdá špekulovanie o tom, či práve sexuálna orientácia má mať vplyv na udeľovanie cien, tak trochu prejavom paranoje.

Tak sa občas zdá, že pre niektorých, najmä gay/lesbian aktivistov, sa sexuálna orientácia stávala hlavným kritériom pri posudzovaní všetkého diania okolo nich. Akoby sexuálna orientácia a jej verejné vystavovanie boli ich jediné životné hodnoty. Stáva sa pre nich sa potom homosexualita akousi ideológiou, vidiacou nepriateľa za každým iným názorom...?

Peter Petrov

Peter Petrov

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek milión Zoznam autorových rubrík:  praktickeAj tak sa dá ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu