Za peniaze sa zdravie kúpiť nedá, okrem prípadov keď sa dá

alebo zdravotná turistika vyššieho stupňa?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Tu v Kanade máme v porovnaní si USA jednu veľkú výhodu - každý tu má základné zdravotné poistenie. Nevýhodou je len to, že občas trošku dlhšie trvá, kým tú zaručenú lekársku starostlivosť aj naozaj dostanete. Tak sa stáva, že napríklad na niektoré operácie môžete čakať rádovo niekoľko rokov. Už sa vyskytli prípady, keď pes sa dostal na operáciu za niekoľko dní a jeho majiteľ na podobnú operáciu čakal viac rokov (veterinára platil majiteľ, lekára štátna poisťovňa - zaplatiť si priamo lekára v Kanade bolo ešte pred pár rokmi nelegálne).

Ľudia sú ale vynaliezaví a tak zistili, že ak máte na účte dosť hotovosti, tak si potrebný zákrok môžete nechať urobiť napríklad v Pakistane. Ak máte pochybnosti o pakistanskom zdravotníctve, tak majte na pamäti, že v Kanade pošlú zdravotníci omylom na druhý svet ročne okolo 24000 ľudí . A tak už existujú organizátori zdravotnej turistiky, ktorí vám za peniaze vybavia cestu, pobyt, potrebný zákrok v niektorej nemocnici na druhom konci sveta. A tak, kto má peniaze a nemá chuť a niekedy ani čas čakať na domácu operáciu sa radšej vyberie na nejaký čas za zdravotnú dovolenku napríklad do Indie.

Niekedy je ale potrebné k takej operácii dostať aj náhradné diely. Myslím tým orgány na transplantáciu. Tie je niekedy problém zohnať. Existujú aj pokútny pašeráci týchto vecí, no existuje aj iná, legálna možnosť. V Číne ročne popravia niekoľko tisíc ľudí. Neviem, čo s nimi, popravenými, robili v minulosti, no dnes ich už "recyklujú" . Orgány vhodné na transplatnáciu a tiež aj kožu, používajú v nemocniciach ako zdroj transplantátov. Nie sú ale až takí nacionalisti ako by sa moťno na prvýkrát zdali a tak tieto náhradné diely, vlastneorgány, si dnes už môžu kúpiť a nechať si vymeniť aj cudzinci z Kanady či iných končín sveta.

Je to podľa vás praktické riešenie? Mne sa zdá príliš morbídne.

Peter Petrov

Peter Petrov

Bloger 
  • Počet článkov:  40
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek milión Zoznam autorových rubrík:  praktickeAj tak sa dá ...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu