Zistenie, že vedenie televízie, obviňujúce Štefana Hríba z neobjektívnosti, keďže nedal priestor aj druhej strane, nepozvalo do Pod Úrovňou ani Kordu, ani Kyšku, nemohlo nikoho prekvapiť. Aj teraz bude Syndikát novinárov protestovať tak vehementne ako minule?
Nemohlo prekvapiť ani táranie o tom, ako všetci dopredu vedeli, čo Štefan Hríb urobí, či neurobí. Neprekvapilo ani táranie pán Jarjabka o tom, že celá kauza má len zvýšiť cenu Štefana Hríba na mediálnom trhu a v žiadnom prípade nejde o politické tlaky na riaditeľa STV. Iste má s politickými tlakmi a kvalitou novinárov v STV bohaté skúsenosti, tí, čo majú pamäť si určite spomenú na ťažkých profesionálov, vyrábajúcich Kapustoviny, či veľmi populárny seriál z kriminálneho prostredia Utajení svedkovia.
A nakoniec neprekvapilo ani absolútne neprofesionálne permanentné skákanie do reči hosťom relácie zo strany moderátorky. Sú to javy, ktoré boli a sú bežné tam, kde sa za pomoci veľa prázdnych slov a prerušovania myšlienok zakrýva pravda. Včera večer to bola smutná pravda o neslobode v STV. Nebývalo zvykom sledovať vo štvrtok večer na dvojke práve takúto zmes. Asi preto som vydržal len pol hodiny.
Sledovanosť bola zrejme vysoká, pán riaditeľ bude spokojný. Či bude spokojný aj pán poslanec Urbáni, ktorého pán Jarjabek v priamom prenose nepriamo označil za hlúpeho a nešikovného táraja, to neviem. To je ale problém pánov Jarjabka a Urbániho.
Ja mám len jeden, vcelku ľahko riešiteľný problém. Čo s voľným časom vo štvrtok večer?
Videli ste nové Pod Úrovňou?
Priznám sa, vydržal som nový formát diskusnej relácie na STV pozerať asi pol hodiny.