Je po voľbách, zvyknime si!

Dnes mi hneď dve správy výrazne zamávali nielen systolickým, ale aj diastolickým krvným tlakom a tak si neviem odpustiť krátky komentár.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Zvolenie piatich "svojských kandidátov" na sudcov ústavného súdu je krásnou ukážkou toho, čo SMER považuje za bežný štandard. Poslušné úradnícke typy, ktoré nielen že nemajú žiadnu skutočnú kvalifikáciu na post ústavného sudcu, ale sú jasne straníckymi nominantmi, vrhnutými do tejto funckie s jediným úmyslom - zablokovať v Košiciach čokoľvek, čo by Ficovi a jeho 40 lúpežníkom bránilo aj ďalej veľmi úspešne rozkrádať Slovensko a vládnuť bez akejkoľvek kontroly, či nebodaj oponentúry. Ani prezident s tým nič neurobí, vyberať zo šiestich zlých kandidátov troch, je ako voliť Fica, alebo Harabína za prezidenta. Plkotanie Róberta Madeja o tom, že boli vybraní "solídni kandidáti" nemá väčšiu hodnotu, ako zdrap toaletného papiera tesne po použití. A on, večne splachovací, sa ani nesnaží predstierať, že mu záleží na tom, čo si o tejto voľbe myslia ľudia. Tu ide o oveľa viac, ako nejakých ľudí. Tu ide o pohodlie vládnutia, pohodlie kradnutia, pohodlie nezrušiteľnosti nezmyslov, ktoré 83 kolesíkov v parlamente na povel odhlasuje.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z tohto pohľadu je prostitúcia KDH o to nebezpečnejšia a ohavnejšia. Predať za jednu nič neriešiacu vetu v Ústave komplet celý justičný systém SMERu je za hranicou aj akéhokoľvek slovenského politického kšeftovania. Tušili sme to o nich dávno, takže nikoho neprekvapili, len so svojim ťahom na kšefty a fleky bez ohľadu na akékoľvek hodnoty, či volebné výsledky vyvolávajú čoraz väčšiu nevoľnosť. A obavy.

Apropo obavy. Tí, čo si mysleli, že Ficov spolužiak na generálnej prokuratúre bude lepší, ako jeho predchodca, dostali dnes päsťou rovno do frňáku. Môžu sa síce tváriť, že to tak nie je, ale podanie žaloby na Hedvigu Malinovú Žákovú je jasným dôkazom toho, že sa nič, ale vôbec nič nezmenilo. Sedem rokov prenasledujú človeka, ktorého niekto zbil, len preto, lebo je Maďar. A najmä preto, lebo premiér a jeho verný ochranca strelcov po civilistoch kedysi povedali, že klame. Tak to treba dokázať, nech je pravda akákoľvek. Ako ďaleko je toto od vopred pripravených rozsudkov v päťdesiatych rokoch minulého storočia? Premiér zavelí a generálna prokuratúra plní. Jediný, a to nemalý rozdiel samozrejme je, že dnes o tom môžeme aspoň slobodne písať. Podstata, prenasledovanie niekoho na pokyn mocenskej verchušky, je ale rovnaká.

SkryťVypnúť reklamu

Do volieb sú ešte dva roky. Nechce sa mi takto v piatok poobede myslieť na to, čo všetko si ešte dovovolí 83 hlasovacích automatov pod vedením Jany Laššákovej. Koľko nevinných ľudí dostane nakladačku, prípadne guľku do hlavy bez toho, že by skutočný vinník čo i len ovoňal celu. A koľko gaunerov vďaka "nezávislej" justícii unikne trestu aj potom, čo ich náhodou nejaký poctivý policajt skúsi obviniť. Koľko miliónov ešte nakradnú krachujúce firmy kamarátov SMERu, ktoré budú zachraňovať predraženými a vopred pridelenými zákazkami.

Dnes nie je dobrý deň pre demokraciu na Slovensku. Akoby sa nám Fico a spol. snažili povedať to známe "Je po voľbách, zvyknite si!".

SkryťVypnúť reklamu

Nezvykneme. Nikdy.

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Človek, občan, otec, manžel. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.Moja stránka na FB: https://www.facebook.com/juraj.petrovic.oks Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu