Milí pravicoví voliči, dajte sa vypchať

Asi toto mi napadlo, keď som sa zamyslel nad tým, čo znamená samoničenie SDKÚ v priamom prenose. Mnohí pobitkogeneráli budú hovoriť, že to ani inak dopadnúť nemohlo. No, teoreticky mohlo. Ale prakticky - nie, nemohlo. Prečo?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Najčastejšie sa zvykne citovať Werichov výrok o tom, že človek má byť tým, čím je. Ani zďaleka nie je mojim najobľúbenejším. Lebo napríklad tento je oveľa pravdivejší: "Vždycky každej morální předpoklad musí bejt futrovanej klackem. Jinak by se žádnej morální předpoklad nedal prosadit, protože lidi nemůžou dělat víc, než čeho jsou schopni! Protože lidi jsou lidi!"

A o tom celý ten nadpis môjho článku je. Často sa píše o tom, ako je pravicový volič náročnejší, ako ľavicový. Ako ho nemožno len tak opiť rožkom. Ako je schopný kriticky myslieť a ja neviemčo ešte.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nuž, mnohý pravicový volič je vyššie uvedeného skutočne schopný. Aj náročnejší je. Len sa mi často zdá, že nie je o nič väčší realista, ako jeho ľavicový proťajšok.

Ide o to, že pravicový volič je skutočne kritický. Očakáva od svojho politického zástupcu inteligenciu, vyjadrovanie na úrovni, aspoň náznak nejakého programu a súčasne aj morálnu a hlavne finančnú čistotu. A sme pri jadre pudla. Pravicový volič totiž od svojej pravicovej strany súčasne očakáva, že bude mať aspoň desať, najlepšie dvadsať percent pri súčasnej úplnej finančnej transparentnosti a otvorenosti. Nuž, to je niečo, ako kvadratúra kruhu.

SkryťVypnúť reklamu

Každá politická strana, ktorá sa chce vo verejnom priestore presadiť, potrebuje okrem výrazných osobností (morální předpoklad), bez ktorých to fakt nejde, aj peniaze (klacek). Veľa peňazí. A kde má tie peniaze vziať? Bankové domy už nie sú to, čo bývali v ranných rokoch deväťdesiatych a ani iných podobných zdrojov na Slovensku nieto. Takže zostávajú sponzori. No, sponzori. Na Slovensku, ale nielen tu, sú to skôr investori. A investor, z povahy veci očakáva, že sa mu jeho investícia vráti. A tak vrazí peniaze do politickej strany, a ak sa mu podarí dostať ju do parlamentu, alebo dokonca do vlády, poďho zbierať dividendy.

SkryťVypnúť reklamu

Takže milí pravicoví voliči, skutočne sa dajte vypchať. Najprv vám nevadí smrad, linúci sa z pokladne vašej obľúbenej strany, "lebo menšie zlo", "lebo Fico je horší" a podobné pseudoargumenty. Potom sa vrhnete na prvého gazdu, či lídra, ktorí z ničoho vyčarujú dosť financií na oblepenie republiky bilbordmi, a zrazu ste veľmi prekvapení, keď tie peniaze tiež nie sú tak úplne čisté, či dokonca sú úplne špinavé.

Buď prestanete byť pohodlní, začnete sa politike naozaj venovať a nájdete si na politickej scéne a jej pravej strane ľudí, ktorí nemajú za sebou "akcionárov", alebo sa nesťažujte, keď bude na pravej strane politického spektra neustále vznikať a zanikať niekoľko viac, alebo menej účelových subjektov naraz a vy nebudete mať ani šajnu, koho vlastne voliť, komu veriť. A tak, mnohí, sklamane nepôjdete voliť vôbec. Lebo vy na to predsa máte právo!

SkryťVypnúť reklamu

Tak, ako je fakt, že zlodej a klamár ako Fico môže byť predsedom vlády tejto republiky nie je problémom Fica, ale ľudí, ktorí majú tak nízke morálne nároky na svojich zástupcov, že sú schopní ho voliť, tak problémom slovenskej pravice nie je množstvo strán ktoré na pravej strane spektra vzniklo, ale to, že im to ich voliči stále tolerujú, že im nevyšlú jasný signál, že za špinavé prachy nebudú ďalej podporovať len rozklad a vzájomné hádky. Že očakávajú od svojich pravicových zástupcov jasný morálny, politický, ekonomický a kultúrny program. Že očakávajú, že predmetom tlačoviek nebude to, koho práve vymkli v ktorom "kulturáku", ale čo a kde zas ukradla vláda, alebo poslanci koalície a ako sa veci dajú a budú robiť inak, lepšie.

Kým tak neurobia, nečakajme, že tu proti Ficovi a jeho eurozbojníkom bude stáť nejaká reálna protiváha. Je to na vás, priatelia.

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Človek, občan, otec, manžel. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.Moja stránka na FB: https://www.facebook.com/juraj.petrovic.oks Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu