O tom, čo platí "štát"

Krátke zamyslenie nad tým, ako fungujú a koľko stoja veci, ktoré sú podľa vlády zadarmo. A či sú naozaj všetci politici rovnakí?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Vláda rozhodla, že vlaky budú pre študentov a dôchodcov "zadarmo". Keďže nič, čo platí vláda nie je zadarmo, bolo by fajn, keby tí, ktorí túto stopercentnú zľavu budú využívať, prejavili skôr vďaku tým, ktorí im na to jazdenie prispievajú.

Rovnako aj obyvatelia Žiliny, ktorí dostali od Roberta Fica darček v podobe odpustenia 17,2 milióna dlhu. Nie milí Žilinčania, ani tieto peniaze nevytiahol premiér zo svojho vrecka. Vytiahol ich z môjho vrecka a z vreciek tých, ktorí platia dane.

Smerák kandidujúci v Ružinove sľubuje výlety do Chorvátska dôchodcom a deťom. To fakt? Pôjdu všetci? Alebo len niektorí? A platiť to bude zo svojho? Lebo mestská časť asi na podobné ledačiny nemá peniaze a navyše to naozaj nie je jej úloha. Ale prečo by sme nesľúbili, keď je to z cudzieho, teda Vášho, milí občania, že?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemocnica v Piešťanoch kúpi CT o milión drahšie ako je reálna cena. Síce odídu Zvolenská a Zmajkovičová, ale zrušil niekto tú kúpnu zmluvu? Stíha niekto tých, ktorí tú zmluvu na jednej aj druhej strane podpísali? Symbolické gesto v prípade, ktorý je jasne vo sfére hospodárskej kriminality, je len gestom pre tých, ktorí si stále nechcú uvedomiť, že Fico a jeho 40 (alebo 400, či 4000?) zbojníkov kradnú ich peniaze.

Ich dôchodky, ich cesty, ich lieky, ich deťom lepšie školy, ich rodičom lepšiu opateru a vyššie dôchodky. Im a ich príbuzným pracovné miesta so slušnými mzdami, ktoré nevzniknú len preto, lebo zlodejská banda na čele štátu potrebuje "investovať" stále vyššie dane, aby bolo z čoho ulievať do vlastných vreciek.

SkryťVypnúť reklamu

V poslednej dobe sa opakovane pýtam sám seba, či Slovákom niekedy dôjde, že štát skutočne nemá žiadne vlastné peniaze. Že všetko, čo Fico a jemu podobní predavači kalerábov nasľubujú, v konečnom dôsledku zaplatia tí, ktorí im uverili. Bohužiaľ nielen oni, ale aj my, ktorí im neveríme ani nos medzi očami.

Pochopí niekedy nadkritická väčšina slovenských voličov, že sa nedá voliť stále to isté zlo s výhovorkou, že aj tak sú všetci rovnakí? Nie priatelia, nie sú. Za všetky len jeden príklad. Bol to pravicový "zlepenec", ktorý presadil zákon z dielne Lucie Žitňanskej o povinnom zverejňovaní zmlúv. Jasné protikorupčné opatrenie, vďaka ktorému dnes oveľa lepšie vidíme, ako sa kradne a vďaka ktorému sa dokonca niektorým krádežiam podarilo zabrániť. Nie Fico, ani Počiatek, ani Paška, či Kaliňák, ale tí, ktorí sú údajne takí istí ako oni, presadili tento zákon.

SkryťVypnúť reklamu

Dva biele kone boli odvolané a ich majiteľ, veľkohubo vyhlasujúci, že ak vyhráš voľby, môžeš si robiť čo chceš, sedí ďalej ako žaba na prameni a przní parlamentnú demokraciu na Slovensku. Nadíde aj pre neho niekedy deň zúčtovania?

Je to na vás, milí spoluobčania.

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Človek, občan, otec, manžel. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.Moja stránka na FB: https://www.facebook.com/juraj.petrovic.oks Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu