reklama

Rovní a rovnejší

Tak pani ministerke uspali novinári psa. Musím povedať, že pani ministerka je zrejme nie úplne bežný občan, keď sa kvôli narušeniu jej domovej slobody a útoku na domáce zviera musí zísť vláda, aby odporučila generálnej prokuratúre, čo má robiť. Bežný občan zájde na políciu, podá trestné oznámenie a čaká 30 dní, či polícia niečo vyšetrí. Za pani ministerku tak musí urobiť ešte aj vláda, a priam vládnym uznesením, jej vlastné oznámenie na polícií asi nemá dostatočnú váhu. Ale nie o tom som chcel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (71)

 Preliezanie plota kohokoľvek je činnosť, ktorú treba odsúdiť. Je to poškodzovanie výsostného práva na ochranu majetku, ktoré všetkým občanom tohto štátu garantuje ústava. Ukazuje sa však, že nie je majetok ako majetok, nie je občan ako občan.

 Majetok občana, ktorý má tú smolu, že cez jeho pozemok, dom, byt, záhradu, či les má viesť diaľnica, je pre vládu hoden návrhu zákona, ktorý maximálne uľahčí jeho vyvlastnenie.

 Majetok občana, ktorý je náhodou aj členom vlády je hoden uznesenia vlády, vyzývajúceho generálnu prokuratúru k okamžitej činnosti, veď tu bol narušený súkromný majetok!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ako sa ukazuje, stále platí to, čo za čias rozvinutého socializmu - všetci vlastníci majetku sú si rovní, ale predsa len - niektorí sú si rovnejší.

 Ak máte pocit, že si nielen pani ministerka zaslúži ochranu svojho majetku, podporte Hromadnú pripomienku, ktorou chceme zabezpečiť rovnakú ochranu majetku aj tých občanov, ktorým ho chce vláda vyvlastniť a postaviť na ňom diaľnice. Majú na ochranu svojho majetku rovnaké právo ako pani ministerka. Právo, vyplývajúce priamo z tej ústavy, ktorej mali politici koalície v ostatných dňoch plné ústa.

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  232
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Človek, občan, otec, manžel. Od roku 2022 píšem pre týždenník .týždeň. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu