Zopár odpovedí Ficovi, ktoré v debate nezazneli

Urobil som výnimku, zahryzol do dosky stola (iba obrazne) a pozrel si prezidentský "duel" v televízii. Neviem čím to je, ale zo strany Andreja Kisku mi chýbalo zopár zásadných "odpovedí" na vyjadrenia Roberta Fica. Tak si dovolím ich tu uviesť, čisto len preto, aby mi bok nevyvalilo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Takže pán premiér,

na jednej strane tvrdíte, že premiér je ten, kto robí všetky zásadné rozhodnutia, vo Vašom prípade samozrejme výlučne pre ľudí. Potom ste Andrejovi Kiskovi vysvetlili, že prezident vlastne o ničom nerozhoduje. Tak prečo sa dočerta tlačíte do funkcie, v ktorej nebudete môcť nič pre ľudí urobiť? Iba ak by ste nechceli.

Hovoríte stále o tom, že Vás ľudia poznajú, že ste politicky nahý. Fakt Vám nedochádza, že by to mohlo byť príčinou obrovského prepadu v počte voličských hlasov? Že práve preto, že Vás a Vaše spôsoby ľudia poznajú, budú radšej fakt voliť aj vrece zemiakov?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je skutočne nehorázne zastávať sa policajtov, ktorí zasahovali v Moldave nad Bodvou. Nazývať rómov termínom "títo ľudia" a tváriť sa, že ombudsmanka je právom ostrakizovaná, lebo sa nedostatočne zastáva policajtov je obyčajné hulvátstvo. Tvrdenie, že rómsky problém je riešiteľný len a výhradne na európskej úrovni (rozumej - za európske peniaze, ktoré, ako obvykle, rozkradnú kamaráti), je bohapustý alibizmus. Alibizmus niekoho, kto v riešení problému socialne vylúčených občanov na Slovensku počas svojej vyše 20 ročnej kariéry v politike okrem hromady prázdnych rečí neurobil vôbec nič.

Andrej Kiska nedostal môj hlas v prvom kole. Určite nie je z môjho pohľadu ideálny kandidát. Ale vyhral prvé kolo, čiže niečo, čo sme v OKS považovali za primárky na pravicového kandidáta. Rešpektujem túto voľbu, vôbec mi nevadí a v sobotu pôjdem s pokojným svedomím voliť Andreja Kisku za prezidenta Slovenskej republiky.

SkryťVypnúť reklamu

Budem rád, ak sa pridáte, je najvyšší čas na zmenu.

Juraj Petrovič

Juraj Petrovič

Bloger 
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Človek, občan, otec, manžel. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.Moja stránka na FB: https://www.facebook.com/juraj.petrovic.oks Zoznam autorových rubrík:  PolitikaSpoločnosťVedaFimfárumZápisky z ciestKultúraPrírodaSrandičkyPredvolebné článkySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu