Očkovať - alebo radšej nie....

Na tému povinného očkovania detí ľudia napísali množstvo článkov. Od absolútnych zastávačov očkovania až po absolútnych odporcov. Keďže máme doma 10 týždňový poklad a podľa zákona ho čaká povinné očkovanie, pozrel som sa na túto problematiku troška bližšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (243)

Najprv troška všeobecne. Očkovanie, myslím také vo veľkom, sa zaviedlo po druhej svetovej vojne niekedy koncom 50-tych rokov. Zloženie vakcín korešpondovalo s chorobami, ktoré sa v tom čase vyskytovali a nebolo na ne dostatok liekov. V tom čase bol záškrt smrteľné ochorenie a na čierny kašeľ neboli dostupné účinné lieky. Všetko to súviselo s následkami vojny, bola chudoba, kajinou sa prehnal červený priateľ a znárodnil čo sa dalo a plánovité hospodárstvo sa iba v obmedzenej miere staralo o blaho ľudu. Ubytovacie, hygienické a stravovacie štandardy tej doby si dnes vieme predstaviť iba z rozprávania starých rodičov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Doba sa ale radikálne menila a so zlepšovaním životných podmienok sa začal aj výskyt ochorení, proti ktorým sa očkovalo, postupne redukovať, až došlo k ich takmer úplnému vymiznutiu. Samozrejme aj vakcíny, ktorými sa realizuje očkovanie prešli zmenami. Veľmi nebezpečné komponenty, ako napríklad zlúčeniny ortute sa nahradili bezpečnými zložkami.....Ale je tomu naozaj tak? Budete asi prekvapení, ale nieje.

Keď som si z internetu stiahol zloženie vakcíny Infanrix Hexa, známej ako Hexavakcína, tak mi vstalo tých zopár vlasov, čo mi ešte na hlave ostali. Toto mám dať pichnúť svojmu synovi??? Tak to teda nie. V prvom rade niesom stotožnený so zložením účinných látok vakcíny. Nechápem, prečo by mal môj potomok byť očkovaný proti hepatitíde typu B, ktorá je prenosná telesnými tekutinami a krvou infikovanej osoby. Chrumkavosť rozšírená medzi narkomanmi a rizikovými skupinami. Moje dieťa nieje členom ani jednej z týchto skupín. Ďalej tetanus. Je všeobecne známe, že tetanové baktérie sa nachádzajú v konskom truse, alebo pôde, ktorá ním bola hnojená. Také v byte ani v blízkom okolí nemáme. Čo ma dosť trafilo na citlivom mieste je fakt, že citujem"rekombinantný povrchový antigén vírusu hepatitídy je vyrábaný metódami genetického inžinierstva"...a toto čo má byť??? Som absolútne proti akejkoľvek genetickej manipulácii čohokoľvek, čo budem jesť alebo dostávať do tela.

SkryťVypnúť reklamu

Keď som sa pozrel na chemické zloženie podporných látok tak som si povedal, že tak toto fakt nie. Hliník je veľmi známy a celosvetovo rožšírený kov vyrobený v prvej tretine 19. storočia. Známy chemik Mendelejev na chemický kongres konaný tiež niekedy v 19. storočí priniesol pýchu vtedajšej chémie - pohár z hliníka. Neskôr sa, napriek jeho širokému využitiu v priemysle, zistilo, že pre ľudské telo je absolútne nepotrebný, dokonca extrémne jedovatý. Je to totiž nervový jed, ktorý prejde cez BBB (brain blood barier), po slovensky bez problémov sa dostane do mozgu, kde sa ukladá. A dve zlúčeniny hliníka sú súčasťou vakcíny. Skoro som zabudol na fenoxyetanol. Organickú zlúčeninu s nádherným vzorcom...ale hnusne toxickú. Okrem týchto dobrôt sa vo vakcíne nachádzajú stopy antibiotík. Takže purifikácia, čistenie vakcíny, prebehla určite na vysokej úrovni. Z týchto dôvodov som sa rozhodol, že naše dieťa vakcínou očkované nebude. Riziká podľa môjho skromného názoru vysoko prevyšujú benefity.

SkryťVypnúť reklamu

Aby bolo jasné, niesom šialenec, ktorý sa naváža do všetkého a s ničím nesúhlasí. Ak by som sa nachádzal v rizikovej oblasti, cestoval do nejakej exotickej krajiny, nič by som samozrejme nenechal na náhodu. Len je mi proti srsti aktivizovať imunitný systém nášho dieťaťa takouto úplne zbytočnou metódou. Lebo imunitný systém, ak zareaguje prehnane, vie napáchať viac škody ako osohu.

Daniel Pikulík

Daniel Pikulík

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

nevyliečiteľný romantik Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu