Kam zájsť pre inšpiráciu na založenie kešky

Pre mňa osobne je hra Geocaching spôsob ako sa o neznámom mieste dozvedieť, niekedy aj viac, ako o ňom vedia sami domáci. Takže, aby som aj ja z vašich kešiek niečo mal, dám vám pár rád, ako si poradiť, keď už silou - mocou nejakú kešku chcete založiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na jednom fóre sa sťažovala kešerka, že žije v takom nudnom meste a že jej máme poradiť. Že by chcela "fakt pěknou kešuli". Tak dnes len tak nadhodím, nápady na kešky zaujímavé listingom (príbehom). Potom sú samozrejme kešky zaujímavé samotným tvarom či konštrukciou schránky. O tých inokedy. 

Pre mňa je inšpiratívna séria "Křížky". Pôvodne to boli kešky pri krížoch len v okolí Jenštejna. Postupne sa to chalanom a babám rozrástlo až-až. Každá obec má niekoľko kaplniek či krížov. Každé krížne cesty mávali svoj kríž. Pár fotiek, trochu z histórie, kedy bol obnovený, kedy vznikol pôvodný. Proste pridajte príbeh a listing je na svete. 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Iný kešer zakladá v Prahe "Hřbitovní sérii". Pre mňa naplaveného je to zaujímavé, pretože obligátne končia vedomosti o pražských cintorínoch tým Olšanským a ešte krematóriom v Strašniciach. 

Každá obec o mestách ani nehovoriac, má svojich slávnych rodákov. Rodák má rodný dom. Rodný dom má popisné číslo. A už máme na svete off-set multinu. Ja osobne mám pri rodných domoch radšej tieto offsetky ako tradičky. Hlavne preto, že tradička je väčšinou v takýchto prípadoch zaodkvapovka, kým v prípade multiny máte úplnú ľubovôlu, kam škatuľu s pokladom umiestnite. Rodák, to je záruka príbehu. 

Každá obec o mestách ani nehovoriac má nejaké tie pamätné tabule či rovno pamätníky. A na nich sú všakovaké dátumy a texty v ktorých sa dajú spočítať písmená. Keď máte takéto pamätníky 3, to už je supr-čupr vymazlená prechádzka po mestečku či dedinke. Aj s príbehom.

SkryťVypnúť reklamu

Výhľadovky, tú sú super mysterky. Môžete si urobiť listing trebárs o muchotrávkach alebo vôňach kvarkov. Dáte tam nejaký kvíz, šifru. Hlavne príbeh, že. A finálne súradnice umiestnite na miesto so super výhľadom do krajiny. Kvôli výhľadu a príbehu vám odpustíme, že to miesto s témou kešky veľmi nesúvisí. 

Každé mesto si vedie kroniku. Zájdite za kronikárom, prelistujte si staré až prastaré zväzky. Keď príbehy z metskej kroniky umiestnite na mapu kešiek, máte kešku s príbehom. Minimálne ako ste zisťovali, kto je vo vašej obci momentálne kronikár. 

Ja mám rád chémiu. Takže moje najbližšie budú asi nejaké chemické. Samozrejme to bude chémia s príbehom. 

SkryťVypnúť reklamu

A nezabudnite! Keď založíte kešku, skúste sa poohliadnuť, či niekto nespravuje nejakú tematickú sériu, do ktorej by vaša keška mohla zapadnúť. Dokonca sú aj geo-puzzle. Rodné domy, pivovary, hrady, zámky, no je ich už aspoň 10-15 rôznych. 

Inšpirácia je všade. Ach ako ja by som zakladal, ale opanujem sa. Je dôležité sa o svoju kešku starať. Vzťah kešer a jeho keška to je dlhodobá záležitosť. Keď si niečo skrotíte či vytvoríte, už máte za to zodpovednosť. 

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  423
  •  | 
  • Páči sa:  1 727x

Člen SaS. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

310 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,066 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

214 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

764 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu