Už dnes je zakázané predávať ovocie a zeleninu popri cestách a diaľniciach mimo obce, ale od 1. júla budú za porušovanie tohto zákazu výraznejšie postihy.
Polícia alebo Štátna veterinárna a potravinová správa môžu dať podnikateľovi na mieste pokutu štyritisíc eur a keď pokutu nezaplatí, môžu ju zvýšiť až na osemtisíc eur.
Slovenská obchodná inšpekcia cez pripomienky žiadala, aby bol legalizovaný predaj ovocia a zeleniny na odpočívadlách, v priestoroch čerpacích staníc alebo v blízkosti motorestov, ak to odsúhlasila obec, no ministerstvo hospodárstva ich žiadosť nevypočulo.
Zdroj: Melóny zmiznú z ciest, spotrebiče z jarmokov (zoznam zmien) | Spotrebiteľ | ekonomika.sme.sk.
Na každú reguláciu sa vždy nájde riešenie. Verte mi, ako profesionálny tvorca interných firemných pravidiel a ich audítor veľmi dobre viem o čom hovorím.
Riešenie: Obce postavia lavičku a prehlásia ju za Vysunuté pracovisko trhoviska, odštepný závod Medzi poľami. Aby sa to stalo, musí nejaký úradník pohnúť vertikálne pečiatkou. Čisto náhodne je ten úradník straníkom vládnych socialistov. Ako by som o tom nedávno nepísal, že?
Viete priatelia, ak by nebola požiadavka, tí predajcovia by nepredávali na parkoviskách uprostred polí. Sociálistické podnikánie vždy vie, čo je pre spotrebiteľa dobré. Napríklad kedy a koľko toaletného papiera vyrobiť. Pamätáte? V 80. rokoch minulého storočia bolo na UV rozhodnuté, že srať budeme až o 10 rokov neskôr, takže toaleťák nebude treba.
Doplnené: Aj keby to, čo predávajú nakúpili hodinu predtým inde, ďalej predávali so podivným ziskom. Kupujúci nakúpi, pretože to má pre neho nejaký význam. Čo ja viem, napríklad, že sa nemusel kvôli zelenine do jednej polievky terigať 20 kilometrov do Kauflandu. Ten predajca sa aspoň primerane svojim schopnostiam snaží niečo pre seba urobiť. Snaží sa nejako zlepšiť svoju finančnú situáciu. Nikto nikomu neprikazuje pri cestách nakupovať. Ale socialistický štát rozhodne, čo je pre občana najlepšie.