Celulózový výluh zo siete asi číslo IV

Prehľad toho najzaujímavejšieho na domácej ale hlavne svetovej blogovej scéne. Samozrejme čisto subjektívny výber z mojej RSS čítačky so zásadnými osobnými komentármi. Dnes o raste internetovej reklamy, zľave zadarmo, základnej úlohe wikipedistu a tak ďalej...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kto rýchlo odíde, rýchlo sa aj vracia

Článok ako mnoho iných vychvaľuje Google, ako perfektne podporuje exportvašich dát zo svojich služieb. Mňa zaujalo hlavne totok tu:

When users get what they want from you quickly and easily,they’re more likely to come back next time. (Shh. Don’t tell anyone else thisvital secret.) Part of that is feeling that they aren’t “trapped”–that theycan leave you behind if they want.

Tak sa prosím vás neondejte a odkazujte. V ostatnom čase ma najviac rozčuľujústránky DigyWeb.cz (pekný opruz, keď to nie je odkaz, že?) Inak aktuálnevýborný IT denník, no akosi pravidelne zabúdajú, že základnou vlastnosťou webuje hypertextový odkaz.

Zdroj:MattCutts: Gadgets, Google, and SEO » Not trapping users’ data = GOOD

Rast podložený číslami

V internetovej reklame sa točí stále viac peňazí. Na sieti sa točí stále viacpeńazí. No nezatočila by sa vám z toho hlava? Hlavne keď je to podloženéserióznymi dátami:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Paul Kedrosky posted an interesting article onthefirst decade of Internet advertising that verifies iA’s prognosis that weare heading straight into an era of highly profitable Internetadvertising:

Dáta sú postavené na informáciách od IAB Abouthttp://www.iab.net/about/index.aspRozoberá tam aj iný pohľad na vec. Teda akú návštevnosť potrebujte, aby z tohobol skutočne miliónový biznys. Nechcem kaziť chlapcom zábavku, no zdá sa mi,že prešli od reálnej štatistiky IAB do sféry akademických debát. Akokoľvek,ten trebd nárastu reklamy je zaujímavý.

Prečo si nemyslím, že ide o ďalšiu bublinu? Pretože za počítačmi dnes sediareálny užívatelia so stále lepším a dostupnejším pripojením, ktorí zarobilipeniaze v offline svete a platia za online služby. Jednoducho máme tu miliónyreálnych investorov. Aj keby v išlo o hru s nulovým súčtom. Len aby nám teninternet nevypli, ako sa to nedávno pošťastilo zákazníkom jednéhoregistrátora. Potíže registrátora RegisterFly trvají |DigiWeb.cz

SkryťVypnúť reklamu

Zdroj a inšpirácia:InformationArchitects Japan » iA Notebook » Internet Advertising on the Rise

Napíšte o sebe

Tak prišla posledná kvapka. Už som onehdá čosi čítal aj na Problogerovi, že jefajn, keď sa do článku zakomponuje osobný postoj. že je fajn, keď je jasné, žetext písala konkrétna osoba. A samozrejme je fajn, keď súčasťou blogu je ajAbout stránka.

Blogging is ultimately a very personal and social medium, and themore you rev eal, the more of yourself you put in the material, the more uniqueyour content will be

Takže vrámci akcie Deň otvorených dverí na slovenskom internete upravte svojeblogy, stránky tak, aby bolo jasné, že to píšete Vy a nie oni. Napíšte nejakúšikovnú, keď aj krátku stránku o sebe. Trebárs formou jedného článku a hoďteodkaz na ňu do navigácie. Apropó! Viac o akcii Deň otvorených dverí naslovenskom internete.

Zdroj a inšpirácia:Puton Your Game Face

SkryťVypnúť reklamu

Nechcem zľavu zadarmo.

Budem sa vám vďačne klaňať a teším sa na tisícky nepríjemností, ktoré mačakajú.

Jde přitom o zkušební OEM verzi, která je plně funkční 60dnů.

V počítačoch je mágia. Niektorým firmám sa to máli. Tak pridajú ešte ďalšiu vpodobe markeťáckych nezmyslov. Uff, myslím, že mám kandidáta na oceneniePerla týždňa.

Zdoroj:PočítačeAgen s předinstalovaným Officem 2007 | DigiWeb.cz -

Základná úloha wikipwedistu

Viete vy čo, milí wikipedisti? Choďte sa bodnúť aj so svojim svetuškárskymbojom proti SEO spamu. Ak jedným z hlavných bodov, ktoré skúsený radianováčikom je:

After adding a new entry, build PageRank by internal links fromother Wikipedia pages.

Och! Viac slov sa mi na túto tému nechce ani ťukať do klávesnice.

Zdroj:Aninsider’s perspective on Wikipedia and SEO @ Scatterings

Koniec babylonskej veže

Anglický web je vám malý? Skúste sa poobzerať kórejskom, japonskom, či čínskominternete. Pohroma s Babylonskou vežou sa zdá byť zažehnaná.´

SkryťVypnúť reklamu
Add a translation browser button to your browser's Links Toolbar totranslate web pages or pieces of text with a single click. While surfing theweb, if you find a piece of text you'd like to translate, select the text withyour mouse and click the browser button. If you want to translate a whole webpage, simply click the button.

Prídete na stránku, stlačíte bookmarklet a surfujete a surfujete. Google vámparalelne prekladá všetko do angličtiny, takže s trochou abstrakcie môžempovedať, že jazyková bariéra padla. Totálne a úplne.

Zdroj:TranslationBrowser Buttons

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
  • Počet článkov:  376
  •  | 
  • Páči sa:  341x

Člen SaS a jej tímu pre zdravotníctvo. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu