Kauza zabavené servre firmy Websupport - deň sľubov o návrate dát

Začína deň sľubov a nesplnených prianí. Je 9:35 a moje dáta stále zadržiavajú policajti. Pozrime sa ako hodnotia včerajšie udalosti priamo zainteresované strany a mienkotvorné médiá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (37)

Zhrnul by som to do jedinej vety: Aby sme sa z tej politickej korektnosti ... (Musím byť politicky korektný inak by som nezapadol do systému) Veď pozrite len na tie vyjadrenia:

Toto sa stalo:

Slovenská polícia však včera zvolila iný postup – firmewebsupport.sk pre podozrenie, že jeden z jej klientov porušil zákon,zhabala desať serverov a v jednom momente tak odstránila z internetutri percentá slovenských webových stránok. Patrili viac než tromtisíckam klientov firmy websupport.sk, ktoré s vyšetrovaným prípadomnemali nič spoločné. (zdroj: SME.sk | Polícia odstavila firmy od siete)

A SME.sk tomu dá medzititulok: Netradičný postup a v texte použije slová "zvolila iný postup"

Majiteľ websupport.sk Michal Truban považuje zásah polície zaprehnaný a neprofesionálny.

Predseda slovenského Združenia poskytovateľov webhostingu IgorStrečko včera zásah označil za „neobvykle radikálny

A korunu (z pohľadu politickej korektnosti) tomu nasadil expert na ochranu na informačnú bezpečnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SME.sk | Polícia odstavila firmy od siete
"Expert na informačnú bezpečnosť Jozef Vyskoč hovorí, že je sčastipochopiteľné, že polícia pri prehliadke neskúma, čo zo serverov zobrať.„Berme to tak, že ľudia, ktorí na prehliadku prídu, nie sú špecialisti.“

„Chápem ľudí, ktorí sa sťažujú a snažia poslať účet za činnosti, ktoréna webe vykonávajú, ministerstvu vnútra. Ale keď sa snažím odosobniť,pre políciu to mohol byť jediný možný postup,“ hovorí Vyskoč."

Chápem to správne? Prídu tam amatéri, správajú sa amatérsky a my to máme chápať, veď keď sú amatéri ani inak nemohli? (Netvrdím, že tam boli amatéri, len sa snažím chápať expertovo vyjadrenie)

Takže poďme na to bez politickej korektnosti a nazvime veci pravým menom.

Moje dáta, môj majetok, stále zadržiava polícia bez toho, aby som o tombol oficiálne informovaný. Rovnako sú na tom tisíce klientov.

Tento policajný zásah voči mne ma denne pripravuje o peniaze.

Budem musieť vynaložiť ďalšie vlastné prostriedky len preto, žepolícia, pravdepodobne zbytočne, zhabala moje dáta. Tým sa mojafinančná strata ďalej zväčšuje. S ohľadom na moju konkrétnu situáciu a rozsah škôd, pravdepodobne to začnem riešiť v pondelok.

SkryťVypnúť reklamu

Po prvej porade s právnikom som zistil, že ja si budem musieťnechať expertne vyčísliť stratu. Potom mne, alebo niekomu z poškodenýchbude musieť dať súd za pravdu, že policajti zvolili nesprávny úradnýpostup alebo že sa jednalo o nezákonné rozhodnutie, teda ja budem musieť toto preukázať. A nakoniec a teda konečne zase súd musí potvrdiť a teda ja budem musieť preukázať pred súdom, že moja škoda vznikla v priamej súvislosti s týmto nezákonným postupom.

Policajti len vrátia tie počítače. Časom. Podľa zákona na to majú 90dní a, obligátne, v komplikovaných prípadoch sa lehota môže predĺžiť.

Ten chlap co mě kopl řekl sorry
a pak šel ale ono to stejně bolí
jako kdyby chtělo
a to co kape z mého rozbitého kolena
je moje ne jeho krev

Zdroj: Jaromír Nohavica - Babylon

Sledujte vývoj situácie na výborne spracovanej a priebežne dopĺňanej stránke Doplňované: Servre WebSupportu bez varovania zaistila polícia | faster blog

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
  • Počet článkov:  383
  •  | 
  • Páči sa:  407x

Člen SaS a jej tímu pre zdravotníctvo. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
SkryťZatvoriť reklamu