Ľudia, ktorí vytvárajú český internet

Vždy som v sebe ťažko hľadal úctu a dôveru k autoritám. Dnes vám ukážem, prečo. Ukážem vám, ako si niektorí doposiaľ vážení odborníci, ktorí mimochodom skutočne aj čosi dosiahli, sami poslali moju dôveru na špacír. Najprv to bol ráno Ivo Lukačovič (seznam.cz) a večer Patrik Zandl (Marigold.cz)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Trochu zacitujem z článku ILblog - Konec úmorné publikační práce na ILblogu :

Náhodou jsem se místo s FireFoxem přihlásil na Lidé.cz v MSIE a zjistiljsem, že náš lidový blogovací systém má v sobě WYSIWYG editor, kterýprodukuje celkem hezký HTML kód. Je spustitelný pouze v MSIE, protoževyužívá jakousi ActiveX komponentu, ale to by určitě nebyl takovýproblém. To je ten důvod, proč mi ve FireFoxu záložka Editornefungovala a já jsem se o této možnosti dozvěděl až nyní.

A za každou vetou si znovu zopakujte: Toto píše majiteľ portálu Seznam. Po každej vete toho príspevku Toto píše majiteľ portálu Seznam a na konci dvakrát plus konštatovanie: On to nechal len tak.

No ja toto zistiť po rokoch fungovania služby, vyhodím programátora, dám to prerobiť a zaleziem tíško do kútika. Na druhej strane, je to človek, ktorý postavil z ničoho najúspešnejší český portál. Možno aj vďaka tomu, že má toho programátora a že Seznam vyzerá práve takto.

A teraz ten druhý. Najprv malá citácia:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nadpis: Oskarův povedený tah s datovým paušálem: jak vylifrovat sosače
...Oskar udělal něco lepšího, čím uchlácholí běžné profesionální uživatelemobilních dat, o které mu jde takovým tarifem především. Cenu za datatotiž udělal dynamickou s automatickou selekcí nejlepšího tarifu.Prostě přenášíte data ve čtyřech tarifních třídách:
* 238 Kč s DPH pro objemy dat 0–10 MB
* 476 Kč s DPH pro objemy dat 10–40 MB
* 714 Kč s DPH pro objemy dat 40–70 MB
* 952 Kč s DPH pro objemy dat nad 70 MB

Keď som to videl ráno na Mobilmánii, hovoril som si, že sa asi Oskar pomýlil v desatinnej čiarke. (Oskar má povesť najlacnejšieho operátora ČR) No keď vidím tie reakcie v komentároch korunované nezmyslom od Marigolda, zdá sa, že sa Oskar trafil. Normálne mu to zožrali. Aj s navijakom. Dokonca aj veľká ryba. Niektorí sa aj tešia.

Sosačs kvótou 70 MB? Dávno som na sieti nevidel väčší nezmysel. A to homesačne presurfujem ta a naspäť minimálne 170 MB práve cez GPRS. Sosač? Stiahnuť700 MB filmu cez GPRS, to sa mi TotalComander vysmial a navrhol mi 26 príjemne strávených hodín.

Čudujete sa ešte, že náš internet takto vyzerá a je taký drahý? Ja sa prestávam.

SkryťVypnúť reklamu

Aktualizácia 1.3.2005 19:05:
Petrik Zandl reagoval na svojom blogu.
Založil som testovaciu stránku na Lide.cz.

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
  • Počet článkov:  378
  •  | 
  • Páči sa:  355x

Člen SaS a jej tímu pre zdravotníctvo. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu