Používajme na blogoch správne názvoslovie

Blogy prichádzajú na Slovensko. Spolu s nimi by malo prísť aj názvoslovie. Správne názvoslovie. Vyjasnime si prosím, čo je blog, čo je článok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Už párkrát tu a inde zazneli rôzne povzdychy nad tým, že ľudia divne používajú slová blog, blogér, blogger, článok, spot, denníček, webová prezentácia a ďalšie a ďalšie a ďalšie. Začínam si pripadať ako u hotentótov. A čo je najhoršie, niektorí nie sú ochotní na svojom zmätení pojmov čokoľvek zmeniť.

Príklad zo života pre vytrvalých ignorantov: Ukazujúc na rožky požiadajte predavačku v pekárni, aby vám podala z regálu rascový chlieb.

Takto to vidím ja:

  1. Práve čítate článok na mojom blogu, ktorý napísal blogér.

  2. Použitie slova blog vo význame "článok" považujem za nesprávne a nebezpečné, pretože môže dôjsť k zmätkom v komunikácii. Ak sa toto pravidlo bude dodržiavať, nedostane sa tento zmätok ani do kodifikovaného jazyka.


Poznámka ku komentárom: Zamyslite sa, či váš komentár je konštruktívny a k veci. Tento článok nie je o tom, či sú blogy na Slovensku 3 mesiace alebo 10 rokov.

Martin Pilnik

Martin Pilnik

Bloger 
  • Počet článkov:  378
  •  | 
  • Páči sa:  355x

Člen SaS a jej tímu pre zdravotníctvo. Som muž, lekárnik a jedno M zo 4M. Blogér číslo 9 na blog.sme.sk od roku 2004. Zoznam autorových rubrík:  Farmácia/lekárenstvoŠkola praktického životaGeocachingPDAPočítačeInternetNenapísal by som to lepšie...

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu