Sme zatratení

Dnes som mal zaujímavý rozhovor, kde sme sa rozprávali o nových príležitostiach v práci a o tom aké to bolo a aké to už momentálne teraz nie je. Dozvedel som sa, že dobré už bolo a v podstate sa toho už veľa v tejto spoločnosti spraviť nedá... Je to smutné, že naša nastupujúca generácia je už bez šance na úspech. Čo teraz s tým?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vážení mali by sme sa s tým zmieriť a dať moc politikom prostredníctvom prichádzajúcich volieb, ktorí nám tie istoty naozaj dajú

...alebo si siahnuť do nohavíc a uvedomiť si, že máme gule na to, aby sme zabojovali o našu šancu. Čo nám v tom bráni??? Väčšinou to je naše zmýšľanie, ktoré dostáva "podporné injekcie" z večerných správ, z bulváru, od nášho suseda, ktorý by neprežil, ak by ste dosiahli viac ako on. Každý Vám dá najavo, že nemáte na to, aby ste niečo dosiahli a média to len potvrdia... Uveríte tomu a stane sa z Vás výborný materiál pre nereálne sľuby Smeru a tých 99%.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lenže mňa takýto život nebaví a nemám rád neschopných ufňukancov. Ja nepotrebujem, aby niekto dával istoty, ja chcem šance, nepotrebujem kontakty, stačí mi telefón a e-mail, nepotrebujem ďalších x vecí na to, aby som niečo dokázal. Potrebujem jediné. Potrebujem seba! Keď si toto uvedomí väčšia časť spoločnosti, tak sa budeme mať lepšie. Jedine vlastnou prácou a usilovnosťou sa vieme niekam dostať. Nezvaľujte vinu na politikov, že sa ešte nemáme ako vo Švajčiarsku. Politici majú spraviť jednu jedinú vec, vytvoriť nám šance na úspech a tým sa ich práca končí. Všetko ostatné je na nás ako sa zhostíme tej šance. Jeden z mojich vzorov, Tomáš Baťa, povedal: "Nehovor, že to nejde, radšej povedz, že to zatiaľ nevieš." Koniec koncov jeho zmýšľanie sa aj odrazilo na ľuďoch z jeho okolia. Choďte do Zlína a skúste niekomu predstaviť Váš nápad, väčšina ľudí začne hľadať spôsoby ako sa to bude dať urobiť. Následne predstavte ten projekt človeku napríklad z Olomouca a on v ňom bude hľadať zádrheľ.

Skryť Vypnúť reklamu

Veľmi veľa vecí sa mení. Úspešný obchodník spred 10 rokov Vám dnes povie, že teraz to je bieda. Bieda je jedine to, že sme zabudli na to, že všetko sa mení a sme to my, ktorí sa musíme prispôsobiť. Spomeňte si predsa na dinousary, tiež sa nechceli prispôsobiť. V živote je predsa všetko ako jazda na bicykli, zastavíte sa a padnete. A keď nechcete padnúť, tak si budete musieť nájť gule, vzdelávať sa a hľadať spôsoby ako sa problémy dajú vyriešiť.

Roman Pinke

Roman Pinke

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mám rád príjemných ľudí, ktorí ma vedia niečim pozitívnym zaujať. Baví ma podnikanie a všetko čo k tomu patrí. Som fanúšikom moderných technológií a prístupov v podnikaní a marketingu. Rád si zašportujem, alebo prečítam dobrú knihu, ale hlavne rád zdolávam prekážky a napredujem v živote. Nie sú mi ľahostajné problémy môjho okolia a vždy rád pomôžem dobrej veci, ktorá je na úžitok.V živote sa riadim sa heslom, že najprv buď človekom a až potom učiteľom, lekárom či podnikateľom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu