Začarovaný zámok alias Fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava

Pojem Začarovaný zámok alias Fakultná nemocnica s poliklinikou Bratislava - Staré Mesto (dnes univerzitná) je v Starom Meste známy všetkým Staromešťanom ako metafora pre nočnú moru.

Písmo: A- | A+

Radšej nikdy neochorieť, nikdy prísť do tejto nemocnice! Je to najhoršia nemocnica v Bratislave. Možno aj práve preto je príznačne určená pre medikov, budúcich lekárov, však keď sa niečo pokazí, tak nič... Príšerné podmienky. Budova pred totálnym rozpadom. Šváby? To je nič. Personál otrasný, nevychovaný. Starosť o pacientov? To je cudzí pojem. Táto nemocnica sa evidentne pridržiava tézy, že ak spĺňajú percentuálny podiel uzdravených pacientov, tak sa nič nedeje. Aj bežné zranenia, pre ktoré musíte ísť na pohotovosť je v prípade tejto nemocnice boj o život. Mali ste niekedy ťažko chorých príbuzných v tejto nemocnici? Neželám vám to. Zamestnanci pohrebných služieb sa promenádajú okolo pacientov, tipujú si, kto prežije a kto nie, lobing a obchod priamo pri zdroji. Ani im nevadí, že ich pacienti počujú... Morbídne, že? Starosť o pacientov žiadna. Všetko musia robiť za nich príbuzní, známi. To čo má byť ich práca a povinnosť, robia za nich druhí!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Uzdraviť sa v tejto nemocnici a násť spokojného pacienta je skutočne zázrak!

Spomeniem čerstvý prípad môjho kamaráta, ktorý mal nepríjemný úraz na bicykli. Mal otras mozgu a zlomenú kľúčnu kosť. Operácia bola na druhý deň. Ani sa nenamáhali ho umyť od tej všetkej špiny, čo mal z pádu z bicykla. Tak ho aj operovali! Vyčistili len to, kde operovali. Ešte aj po operácii bol rovnako špinavý, ako keď ho doviezla sanitka. Zaschnuté guče krvi na hlave, blato atď. Keby ho nepoumývala vlastná matka, tak tam dodnes leží v tom hnuse. A povedzme si úprimne, nie je to hyenizmus? Nik, kto má odpor robiť túto prácu, by mal bezodkladne odísť zo zdravotníctva. Toto je nie je povolanie, ale poslanie. Ak v tom niekto hľadá peniaze, tak túto prácu nemôže vykonávať. Takýto ľudia len poškodzujú lekársky status, a kde je svedomie? Všetko len pre peniaze? A čo robia kompetentní?

SkryťVypnúť reklamu

Myslím, že taká vojenská poľná nemocnica je luxus.

Branislav Pírek

Branislav Pírek

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Staromešťan, patriot a liberálny konzervatívec apolitického smeru... IT špecialista, venujem sa grafike, dizajnu, počítačom, tvorbe SFX a inej kreatívnej tvorbe v IT, stolnému tenisu, kritike a iným. Mám rád umenie a dobré veci...Obľúbený výrok: "Damnant, quae non intelligunt".Web:www.piri.sk Kontakt:blog.piriosgmail.comNávštevnosť blogu: Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaPočítačeKultúra a spoločnosťDabingIné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu