Regulárnosť rulety na online kasínach

Každý, kto už raz hral alebo hrá na online kasínach ruletu sa nejedenkrát spýtal, ako je to s jej auditom. Tento článok vám pomôže zistiť, či je relevantnosť online rulety adekvátna.

Písmo: A- | A+

Tento článok sa nezaoberá konkrétnym stávkovaním, ale konkrétnym postupom, ako zistiť, či daná online ruleta je regulárna a je "fair play".


Každé online kasíno musí mať patričný certifikát na prevádzkovanie takýchto hazardných hier, okrem toho, musí spĺňať všeobecné pravidlá pre online ruletu a musí mať príslušný audit.

Asi niet kasína, ktoré by sa nechválilo úžasným systémom generovania náhodných čísiel. A tu je ten koreň problému.

Veľa hráčov naláka kasíno na tzv. režim zábavy, to znamená, že je to hranie na rulete bez skutočných peňazí. Zistíte, ako pomerne ľahko sa dá niečo na tom zarobiť. Akonáhle však začnete hrať o skutočné peniaze, hra sa zrazu zmení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Základné aspekty, ktoré musí online kasíno pri rulete dodržiavať:

 • režim zábavy musí byť autentický s režimom o skutočné peniaze;

 • vygenerované číslo je vypočítané ešte pred točením (pred vložením akejkoľvek stávky);

 • program nepoužíva žiadne protiopatrenia voči hráčovi, aby ho úmyselne poškodil a všetky generované čísla sú náhodné a nie sú nijako ovplyvnené hráčovými stávkami.


Opakovanie sa čísiel a dlhé série konkrétnych hodnôt na rulete:

 • opakovanie tých istých čísiel trikrát za sebou by sa nemalo opakovať viackrát ako jedenkrát za 100 točení;

 • opakovanie tých istých čísiel dvakrát za sebou by sa nemalo opakovať viackrát ako desaťkrát za 100 točení;

 • každá farba by mala padnúť minimálne raz za 11 točení 1;

 • jeden konkrétny tucet musí padnúť minimálne raz za 25 točení;

 • jeden konkrétny stĺpec musí padnúť minimálne raz za 20 točení.


Ako zistiť regulárnosť priamo v hre o reálne peniaze:

 • odohráme aspoň 50 točení bez stávok, alebo s najmenšou stávkou na obe farby;

 • začneme pokladať žetóny na ruletu tak, že budeme opakovať najmenšiu stávku aspoň desaťkrát za sebou na to isté miesto, buď na tucet alebo stĺpec;

 • pokryjeme všetky čísla okrem 3-6 ľubovoľne vybraných čísiel.

Takto zistíme, ako sa zmenili jednotlivé série čísiel, aké hodnoty padali počas točení bez stávok a so stávkami. Sledujeme vlastnosti čísiel - ktorý tucet, stĺpec, farba, pár, nepár, vysoké, nízke, trojica, dvojica či šestica padla. Pri pokrytí skoro všetkých čísiel zistíme, či budú padať práve tie čísla, ktoré nie sú pokryté.

Treba si uvedomiť, že online ruleta by mala byť odrazom skutočnej živej rulety.

Preto, aby ste sa vyhli podvodom zo strany online kasín, treba hrať na takých online kasínach, ktoré majú živú ruletu a vidíte, ako padajú jednotlivé čísla a vidíte aj krupiera alebo navštívte kamenné kasíno.

SkryťVypnúť reklamu


Ako postupovať pri reklamácii

Najprv svoju sťažnosť treba smerovať na prevádzkovateľa online kasína, ak neuspejete, treba sa obrátiť na audítora. Ak to nepomôže, obráťte sa na obchodnú inšpekciu. Konečným riešením je súd.

1 vychádza zo štatistík na živej rulete. Tá istá farba by mala padnúť maximálne desaťkrát za sebou. Môžu samozrejme nastať výnimky, kedy môže padnúť tá istá farba o 1 až o 5 čísiel naviac, avšak pravdepodobnosť je veľmi nízka (preto nie je smerodajná). Platí to hlavne ak hráte s krupierom, ktorý je schopný zopakovať to isté číslo aj trikrát za sebou.


Branislav Pírek

Branislav Pírek

Bloger 
 • Počet článkov:  27
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Staromešťan, patriot a liberálny konzervatívec apolitického smeru... IT špecialista, venujem sa grafike, dizajnu, počítačom, tvorbe SFX a inej kreatívnej tvorbe v IT, stolnému tenisu, kritike a iným. Mám rád umenie a dobré veci...Obľúbený výrok: "Damnant, quae non intelligunt".Web:www.piri.sk Kontakt:blog.piriosgmail.comNávštevnosť blogu: Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaPočítačeKultúra a spoločnosťDabingIné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu