Počítačové hry a hekeri

Z fenoménu softvérové pirátstvo sa stal pojem. Prečo vlastne existuje potreba si sťahovať pirátske kópie hier namiesto toho, aby si hráči kúpili originálnu verziu?

Písmo: A- | A+

Na to je veľmi prostá odpoveď - peniaze. Nie preto, žeby skupiny, ktoré odstraňujú rôzne ochrany z hier pre plnohodnotné hranie aj bez potreby niečo registrovať či platiť ešte za to, chceli odmenu, ale bojkotujú tak stav herného priemyslu a doslova tyraniu na legálnych hráčoch.

Nikto nechce vývojárov poškodzovať. Čím ďalej tým viac sa vyvíja tlak na vývojárov, aby vylepšovali ochranu hier proti pirátstvu. Problémom je, že priamo úmerne k tomu stúpa aj obmedzovanie a doslova diktatúra a tyrania voči legálnym hráčom, ktorí si hru kúpia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiadne obmedzovanie hier a hráčov by nebolo potrebné, ak by distribútori predávali hry za prijateľné ceny. Tí, čo si bežne stiahnu hru z internetu, si aj tak časom kúpia za pár rokov originálnu plnú verziu (ak sa im hra zapáčila), keď klesne na prijateľnejšiu sumu - ale to aj tak len v prípade, ak im neprekážajú povinnosti hráča, aby hru vôbec mohli hrať.

Prečo by mal niekto doplácať na hekerov, keď si zakúpi originálnu hru a nemôže ju hneď použiť a je nútený zo strany distribútora či výrobcu sa ešte povinne registrovať cez internet, platiť nejaké paušály alebo ešte dokonca hrať hru s vloženým médiom v počítači?

SkryťVypnúť reklamu

Je neprijateľné, aby hra bola podmienená:

  1. registráciou cez internet;

  2. registráciou pre hranie v režime multiplayer v sieti internet;

  3. vloženým médiom.


Registrácia hráča nemá byť povinnosťou, ale výhodou!

Budúcnosťou nie je masívna ochrana hier, ale ich cena, aby si každý zakúpil originálnu hru, bez akejkoľvek potreby hráčov následne obmedzovať.

Branislav Pírek

Branislav Pírek

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Staromešťan, patriot a liberálny konzervatívec apolitického smeru... IT špecialista, venujem sa grafike, dizajnu, počítačom, tvorbe SFX a inej kreatívnej tvorbe v IT, stolnému tenisu, kritike a iným. Mám rád umenie a dobré veci...Obľúbený výrok: "Damnant, quae non intelligunt".Web:www.piri.sk Kontakt:blog.piriosgmail.comNávštevnosť blogu: Zoznam autorových rubrík:  PolitikaBratislavaPočítačeKultúra a spoločnosťDabingIné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu