Ach synku , synku

Stará ľudová  česká pieseň  hovorí  o tom ako sa má synček naučiť hospodáriť . Ach keby to tak  platilo  pre našich  politikov.  Alebo téma  EUROVAL ..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Sedliacky rozum . V máji 2010 nám politici vtedy za KDH a Smer prezentovali, že pomoc Grécku je nevyhnutným riešením lebo príde krach. Marcišin (KDH) sa na tlačovej besede vyjadril , že ak sa Grécko nespamätá 110 miliard sú vyhodené peniaze . Rovnica, alebo pomoc alebo krach bola postavená. Proti boli SDKU- DS , vcelku logicky hodnotil situáciu Mikloš, SaS, SNS . Počuli sme v tom máji toľko rečí ako všetko padne ak nepomôžeme.

Deň sa stretáva deň s dňom a je tu august o rok neskôr. Politici SDKU, KDH, SMER-U začali hrať dobre známu pesničku , ak neprijmeme pomoc už nie len Grécku, ale aj štátom PIGS ( Portugalsko, Írsko, Taliansko, Španielsko ) príde krach. Medzi tým Grécko navŕšilo svoj dlh skoro troj násobne a geniálna akcia Európskej banky s de facto pomocou Taliansku kupovaním talianskych dlhopisov skončila prepadom EURa a nedôverou investorov voči subjektom EU( 5 augusta nasl. ) .

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Róbert Fico dokonca spomína rozpad voľného pohybu osôb ak neprijeme EUROVAL. Veľmi dlho som rozmýšľal nad súvisom, ale asi som veľmi jednoduchý lebo ani dnes ho nevidím . A tak začala vysoká hra patriotov príklad Iveta , EUROVAL je o záchrane Slovenska, Róbert EUROVAL je o možnosti slobodne cestovať .( voľne parafrázujem) . Spolu so Švejkom by som si povedal ak budete mať na jeseň chrípku môže za to neprijatie EUROVALU.

Ponorme sa na chvíľu do myšlienky , fikcie, že ho prijmeme a nevydá to . Rok 2012 štáty PIGS ohlásili bankrot , Slovensko požiadalo o pomoc EUROVAL lebo koly pomoci v roku 2011 štátny dlh prekročil únosnú mieru. Totiž aj štáty PIGS požičali v 2010 Grécku. A keďže ekonomika dnes po prepade ekonomiky Nemecka je v celej EU v recesii naša pomoc = navýšenie nášho dlhu.

SkryťVypnúť reklamu

Proeurópske riešenie ( nehovorím, že moje )je dostať ekonomiky národných štátov pod priamu kontrolu Bruselu čo znamená výrazný prenos kompetencií z Bratislavy do Bruselu. Nagelovaný Mikloš by tak mohol sa venovať fakt len tomu čo ho baví a to sú výhodné nájmy a obchod s realitami.

Teda ak máme byť voči sebe čestní a chceme zachovať podľa mňa zdochýnajúcu kravu, zmeňme ústavu a dostaňme štáty EU pod nútenú správu Bruselu.

Inak bol by som aj ja za EUROVAL, ale iba ak by sa zmenil trestný zákon a zaviedol by sa trestný čin, ktorý spôsobí ten kto prijme medzinárodne záväzky , ktoré spôsobia bankrot Slovenska. Inak nie.

A ešte malá pripomienka. Proti pokru s osudom Slovenska dnes je dvojica Sulík a Slota . To len aby budúce voľby neboli zas o nejakej pomoci niekomu....

Martin Píry

Martin Píry

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

312 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu