Pár poznámok k buldozérom a k Plaveckému štvrtku...

Je ťažké pre každého z nás sa pohybovať vo viacerých pozíciách a nepliesť si ich. Keď učím na vysokej škole, musím vnútri seba vyhodiť stopku politickým úvahám, keď vystupujem ako kandidát do NR SR, žiadajú sa odo mňa politické riešenia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V marci som sa stal členom rady SPF. Už v úvode som chcel, aby fond nebol spájaný len s kauzami a kauzičkami ( Veľký Slavkov ). Príležitosť sa mi naskytla hneď na začiatok a to Plaveckým Štvrtkom. Osada, ktorá je tak pertraktovaná v médiách, leží na pozemkoch v správe SPF. Je logické, že som sa zaujímal v čom je problém. Rovnako som mohol zvoliť aj pasívny postoj a hovieť si na funkcii dokým ma niekto neodvolá. To som však nerobil ani v predstavenstve SE a.s, kde už, ale pár mesiacov nie som, lebo som abdikoval na svoju funkciu. Nechcem byť spájaný s dobrodružným výkladom slova transparentnosť, ktorý je realitou v SE a.s.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže vycestoval som do obce stretol sa so starostom. Ako kandidát do NR SR som pochodil veľa osád východného Slovenska a bral som to tak, že osada ako osada. Väčšina osád má čierne stavby, ak sa teda bavíme o tých, ktoré si svojpomocne postavili samotní osadníci. Je porušovaný zákon a je tolerované porušovanie zákona a to nie v jednom, ale v stovkách prípadoch. V právnom štáte je taká obyčaj, že zákon sa má uplatňovať bez ohľadu na to, či ide o Dežka Lakatoša, Vladimíra Mečúňa či slepého Norberta z Horného Výplachu. U nás je to ale inak, ak ide o osady každý starosta - zároveň šéf stavebného úradu sa bojí nálepky rasista. Na Slovensku je veľa vševedov, ja sa k nim nechcem pridať a preto nebudem hovoriť tom, čo som nevidel na vlastné oči ( dokumenty osád východného Slovenska ) ale len o tom, čo som videl a to je Plavecký Štvrtok. Okrem samotného faktu, že ide o o čierne stavby je tu aj fakt, že je porušovaný osobitný zákon upravujúci režim potrubí plynu. A sú ohrozené životy a majetok. Jednak obyvateľov Plaveckého štvrtka svojským výkladom občianskeho spolunažívania zo strany osadníkov, ale najmä samotných obyvateľov osady. Chatrče, ktoré môžu spôsobiť katastrofu odporúčam zbúrať, lebo je to zákon a je to aj ochrana. Ale hups, problém, v chatrčiach žijú príslušníci etnika, ktoré je pod ochranou každého v EU a OSN a neviem v čom ešte.

Skryť Vypnúť reklamu

Nie je problém potencionálna katastrofa s možným počtom obetí 700, nie je problém v trestnom stíhaní prevádzkovateľa potrubia za nekonanie obce, problém je, že asi aj tu ako všade inde má platiť z dôvodu farby kože iný režim a iné právo. Starosta má povinnosť dodržiavať zákon, ja mu radím ako na to ( ako právnik nie politik) a úrad vlády má prísť s riešením čo s nimi potom. Vychádzam z faktu, že p. Čaplovič svedomite rieši štyri roky túto otázku, ako sám hovorí, a teda nebude to preňho žiaden problém. Len nech pre Boha nikto nevyjde s iniciatívou verejnej zbierky na nové byty, lebo to by už bolo fakt dosť. Osadníkom musí bohate stačiť, že ich podporujem ja aj vy každý marec pri daňovom priznaní.

Martin Píry

Martin Píry

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu