Ríša Rímska národa bankového ( a teda vyvoleného)....

Moja  úvaha  nie je kritikou ani kázaním niekomu je len zhrnutím mojimi očami udalostí , ktoré  budú  iste  obsahom učebníc . A istou mierou aj predpoveďou a to nie som Sibyla. Ako budem rád ak sa budem  mýliť . A znesiem všetky  hanlivé narážky . Ale mám  blbý pocit,  že mám  pravdu. „Čierny  piatok" je označovaný dátum 5 . augusta 2011.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo sa stalo ? Podľa významných ekonómov začal najväčší prepad burzy na Wall Street od druhej svetovej vojny. Podľa mňa k tomu dodávam , že zarevala aj myš teda Európska banka akoby niečo od nej záviselo. Sme objektívne svedkami toho, že čokoľvek sa udeje v EU potrebuje ešte dodatok a tým je reakcia Wall Street. Krásne to ukázal pondelok kedy EÚ sa začala zviechať otvorili burzu v New Yorku a všetko bolo inak. Dovolím si však poukázať na korene problému.

Každý štát by mal stáť a padať na poľnohospodárstve a priemysle . Správu hodnôt vyprodukovaných týmito zložkami by mal zabezpečovať banky. To znamená hierarchia poľnohospodárstvo , priemysel, banky. Netreba byť profesorom ekonómie aby sme vedeli, že všetko je inak. Hierarchia je banky a ratingové agentúry , dlho dlho nič a potom priemysel . Poľnohospodárstvo je niekde na konci . To jest nie politici , ale banky určujú chod sveta západu. Banky sú orientované na zisk s celou armádou špecialistov . A je to legálne. Zásluhou bánk skončil svet ako sme ho poznali. Padlo Grécko a z dolára sa stáva relikvia storočia. To, že systém je takto nastavený je však chybou politikov. Spomeniem len jeden otrasný prípad , ktorý ale s týmto úzko súvisí. Z dôvodu právnej úpravy a ja poviem na tvrdo idiotskej právnej úpravy v Českej republike pálili pšenicu . Mali jej nadbytok. Svet eurobyrokracie a bankového systému hovorí je to OK. Bola po použiteľnosti podľa noriem EU a tovar musí obiehať ( základné pravidlo biznisu) . T.j starú spáliť a novú za dotácie nepriamo napojené na bankový svet vypestovať . Všetko by to bolo OK keby niekoľko tisíc km nižšie v Somálsku nezomrelo za posledné mesiace hladom 25 000 detí do 5 rokov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obdobný prípad bol aj v hyper inflácii úverov v USA . Pocit vlastníctva z hypoték vypršal ako chuť vína na druhý deň a stovky ľudí prišli o všetko. Bohatý západ sa naďalej tvári , zo svojimi nelogickými zákonmi a rozdávaním dlhov ( čo je moderné otroctvo bankám ) , že má veci pod kontrolou. Nuž áno ak uveríme slovám Davida Rockeferela o tom , že jedine kríza docieli svetovú centralizáciu moci . Inak by politici EU a USA patrili medzi klientov psychiatrických liečební. Ak je však pravda tento výrok z 90 rokov tak potom má všetko svoju logiku.

Zavádza sa systém, ktorý v prvom kroku potrebuje centralizáciu ekonomických statkov. Dnes jedno z dvoch logických východísk z krízy. Podľa mňa bude problém číslo dva prisťahovalectvo . Dnes UK jasne ukazuje, že ani z pohľadu bezpečnosti tento problém nevie riešiť . Osvedčený recept je relativizmus hodnôt a zákaz hodnôt, ktoré tieto schémy narušujú. Na black liste novej moci sa tak ocitne islám, kresťanský fundamentalizmus , patriotizmus. Islám ma nezaújma, ale dovolím si pár viet k posledným dvom povedať.

SkryťVypnúť reklamu

Orientácie človeka na vlastnú dôležitosť a majetok ako antagonistické hodnoty kresťanstva spôsobí , že všetko čoho sa vzdáme v prospech riešenia krízy bude dobré lebo si tím zachránime vlastne statky. Keby ste dnes robili prieskum medzi ľuďmi dom, alebo sloboda možno až 70% na relatívne konzervatívnom Slovensku povie dom . Pálenie pšenice ako podľa mňa zločin proti ľudskosti si ani dnes nepovšimne nikto. A miesto skutočnej slobody prídu nové práva ; právo na identitu ( už dnes známe z kauzy hniezd záchrany) , právo na interrupcie či rodovú rovnosť. Všetko toto začne ako spasiteľský plán – východisko z krízy, centralizácia moci. Moci , ktorá podobne ako európsky prezident nebude volená , ale bude konsenzom mocných . Toto je zánik národných štátov ako ich dnes poznáme a preto číslo 2 na blackliste bude iste patriotizmus.

SkryťVypnúť reklamu

5 augusta sa začal proces. Východisko, ktoré dnes ponúka únia je ešte väčšia centralizácia moci. Možno pateticky poviem stojíme pred vznikom Ríše rímskej a to nielen podľa zmlúv , ktorých bola EU založená. Absencia solidarity? Novodobé otroctvo bankovému sektoru? Všetko ukazuje týmto smerom . Banky , ktoré sú priamo zodpovedné za „čierny piatok“ dnes nikto z podstatných neuvádza ako vinníka. A nejaký EUROVAL? Hahaha smiešna predohra závratným zmenám . Všetko ukazuje na to , že tieto zmeny budú počiatkom nového sveta . Bez hodnôt , ľudskosti a slobody.....

PS: nerád by som bol aby boľševici brali túto úvahu ako obhajobu, ako nejaký dôkaz ich tvrdenia o potrebe boja proti bohatým. Ak niečo dokazuje tak len obavu o budúcnosť Európy a západu .

Martin Píry

Martin Píry

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Memento homine quia pulvis es et in pulverem reverteris Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
INESS

INESS

109 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu