Top výroky poslancov v roku 2013

Ani komunálnu politiku netreba brať smrteľne vážne a občas môže byť aj celkom zábavná (najmä, ak máte radi tragikomédiu). Preto v záverečnej časti hodnotenia práce metského zastupiteľstva v Šali prinášam najzaujímavejšie výroky poslancov v roku 2013 a ich zhodnotenie  inšpirované "Cynickou obludou". Zároveň ďakujem "šalianskym cynikom" za ich príspevky, nápady a komentáre. Zatiaľ čo niektorí poslanci nepovedia nič ako je rok dlhý, iní sú prakticky nevyčerpateľnou studnicou myšlienok a preto zaslúžene dostávajú aj väčší priestor. Výroky sú zoradené chronologicky, tak ako zazneli v priebehu minulého roku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Výrok č.1.
Kontext: Peter Andráši a jeho snaha spočítať, koľko už zaplatilo mesto za digitalizáciu kina
Peter Andráši: „Čiže teraz máme zaplatených 45 [tisíc] za minulý rok, čiže ten audiovizuálny fond plus nejaké tie zbierky, plus mínus a jedna dvanástina zo zvyšnej ceny je.... Netreba byť nervózny, ja len možno niečomu nerozumiem, tak sa pýtam."

Obrázok blogu

Zdroje fotiek: http://www.youtube.com/watch?v=s9xkoc0qiKw a http://www.sala.sk/aaa_data/component_photo/100/806/f133f.jpg

Výrok č.2.
Kontext: Jozef Varsányi vyjadruje znepokojenie nad návštevnosťou kina v Šali a svoj postoj k digitalizácii
Jozef Varsányi: „Kde sú tí Vaši, pán Mečiar, tá Vaša rodina čo tu stála a robila z nás hlupákov, že akí sme my hlupáci, že nechceme podporiť digitalizáciu kina."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Zdroje fotiek: http://img.cas.sk/img/12/article/490066_import-jozef-varsanyi-jozef-varsanyi.jpg a archív autora

Výrok č.3.
Kontext: Návrh Tibora Barana ako previesť peniaze zo zisku spoločnosti MeT Šaľa, do mestského rozpočtu
Tibor Baran: „Ja to poviem veľmi jednoducho, teraz nebudem „Metku" chváliť, v každom prípade, jednoducho treba slušným spôsobom povedať, tak daj tie peniaze na účet mesta."

Obrázok blogu

Zdroj fotky: http://www.deathvalleymag.com/wp-content/uploads/2010/0/tumblr_kougpoFtIz1qa0z8lo1_500.jpg

Výrok č.4.
Kontext: Privítanie vedúcej mestského kultúrneho strediska Jozefom Varsányim
Jozef Varsányi: „Chcel by som Vás pozdraviť v tejto sále, lebo ja tu už desať rokov sedím, ale ja som Vás tu ešte nevidel."

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Zdroj fotky: http://images1.fanpop.com/images/photos/1200000/Robin-StripClub-how-i-met-your-mother-1283241-2000-1335.jpg

Výrok č.5.

Kontext: Problémy Petra Andrášiho so zrakom, počas rokovania o koncepcii kultúry
Peter Andráši: „V nejakom takom reklamnom letáčiku...vedľa seba býva vždy program kina Šaľa a program kina v Galante. A ja tam nie som schopný prečítať ten program, to je možno milimetrové písmo...Ja som si kvôli tomu kúpil mikroskop."

Obrázok blogu

Zdroj fotiek: http://www.sala.sk/aaa_data/component_photo/100/806/f133f.jpg a http://img.cas.sk/img/12/gallery/818724_primator-martin-alfoldi-norbert-turai-sala-skleroza-multiplex.jpg

Výrok č.6.
Kontext: Zhodnotenie návrhu na optimalizáciu škôl v meste zo strany Tibora Barana
Tibor Baran: „Tento materiál...z pohľadu strategického má hodnotu nulovú, z pohľadu taktického má hodnotu nulovú, z pohľadu toho ako bol odkomunikovaný má hodnotu nulovú..."

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Zdroj fotky: http://onjewishmatters.files.wordpress.com/2013/09/napoleon-bonaparte.jpg

Výrok č.7.
Kontext: Vyjadrenie Štefana Bartošoviča počas diskusie o dodatku k zmluve na zhotovenie Centrálnej mestskej zóny
Štefan Bartošovič: „Ja osobne nemám chuť v budúcnosti v podobných prípadoch slúžiť ako nejaký toaletný papier, ktorý je k dispozícii, keď má niekto potrebu ho použiť."

Obrázok blogu

Zdroje fotiek: http://www.salaonline.sk/spravodajstvo/clanok/sala-ma-rozpocet-na-tento-rok a http://ipravda.sk/res/2013/05/07/thumbs/mobil-sala-nestandard2.jpg

Výrok č. 8.
Kontext: Reakcia Jozefa Mečiara na príspevok Petra Andrášiho pri vyhodnocovaní súťaže o predaj pozemku kotolne ck32
Jozef Mečiar: „Peter, to čo si teraz predviedol s tými aukciami. Menej facebooku, viac študovať veci ako rokovací poriadok, aby si bol trošku v obraze."

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Zdroj fotky: http://static6.businessinsider.com/image/51f2f6176bb3f7110f00000a/mark-zuckerberg-has-a-27-year-plan-for-adding-another-5-billion-users-on-facebook.jpg

Výrok č.9.
Kontext: Z diskusie k návrhu vybudovať útulok pre psov v areáli bývalého kúpaliska v réžii občianskeho združenia Zatúlané psíky
Jozef Varsányi: „Nemáme ani na gate. Sme deraví jak svet. Nemáme na cesty...nemáme na výtlk. A vy tuto sa hádžete 20 tisícami akože hurá, hurá, hurá, dáme. Kde ste? Kde žijeme? Pre mesto, pre občanov urobte, nie pre psov."

Obrázok blogu

Zdroj fotky: http://img.cas.sk/img/12/article/490066_import-jozef-varsanyi-jozef-varsanyi.jpg

Výrok č.10.
Kontext: Reakcia Jozefa Mečiara na poslanca Varsányiho, počas diskusie o návrhu rozpočtu na rok 2014
Jozef Mečiar: „Pán poslanec Varsányi, ja mám fakt niekedy pocit, že Vy úroveň toho zastupiteľstva tlačíte niekde do podpalubia, medzi sudy s rumom."

Obrázok blogu

Zdroj fotky: http://images6.fanpop.com/image/photos/32500000/Jack-captain-jack-sparrow-32570252-1920-800.jpg


Ktorý výrok a obrázok sa Vám páčil najviac? V roku 2014 nás čakajú aj komunálne voľby, takže o zábavu bude určite postarané. A cynizmus je najlepší spôsob, ako ich prežiť v duševnom zdraví ;).

Peter Plenta

Peter Plenta

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jedna osoba nemôže zmeniť celý svet, ale Ty môžeš zmeniť svet jednej osoby Zoznam autorových rubrík:  PolitikaŠaľaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu