Čo si myslite ako by to dopadlo...aké politické spojenectva by sa vytvorili...bolo by možné pri súčasnom vyzbrojení sveta zostať na žive?
" Zistenia silno naznačujú existenciu vyspelého programu na vývoj nukleárnych zbraní," povedala hovorkyňa šéfky zahraničnej politiky EÚ Catherine Ashtonovej Maja Kocijančičová. Ako podotkla, správa nukleárnej agentúry sa zakladá na "nesporných, presvedčivých" dôkazoch.Ashtonová pri rokovaniach s Iránom reprezentuje šesť svetových mocností, Veľkú Britániu, Čínu, Francúzsko, Nemecko, Rusko a Spojené štáty. Rozhovory sú zamerané na presvedčenie islamskej republiky, aby sa vzdala jadrového programu.
Nová správa IAEA tvrdí, že Irán intenzívne pracuje na vývoji jadrovej zbrane a nie je vylúčené, že stále uskutočňuje súvisiaci výskum. V reakcii na správu už pohrozil novými sankciami Washington aj Paríž. Opatrenia by nadviazali na už existujúce sankcie OSN, USA a EÚ.
Irán vyhlásil, že sa svojho jadrového programu, ktorý je podľa neho mierový, nikdy nevzdá.
Nemal by nás strašiť Euroval, trhy, dlhová kríza ale atómová hrozba z týchto končín sveta by mala zmobilizovať na spojenectvo aj najväčších odporcov Európskej únie.
P.S. 11. novembra 1918 o 11. hodine a 11. minúte bolo podpísané prímerie v Compiégne vo Francúzsku, skončila sa ním prvá svetová vojna, ktorá trvala viac ako štyri roky. Vojnové hrôzy zostali tak hlboko vryté do vedomia ľudí, že bezprostredne po skončení vojny bol 11. november vyhlásený za Deň vojnových veteránov. V tento deň si pripomíname hrdinstvo ľudí, ktorí padli na bojiskách svetových vojen za slobodu a mier.
V rôznych krajinách sveta je 11. november známy aj ako Remembrance Day, Poppy Day, Veterans Day, Jour de l´Armistice. V súčasnosti sa kvet červeného maku používa pri spomienkových aktoch vo väčšine demokratických krajín, ktoré sa zapojili do svetových vojen. Jeden symbolický kvet červeného maku som dostala v Európskom parlamente od svojho britského kolegu Chrisa Heatona Harrisa a dodnes ho mám pred očami v mojej vitrínke.