
Hm...premiér Róbert Fico sa už kedysi zahrával s touto myšlienkou...napríklad 4. januára 2009 na otázku, či bude kandidovať v ďalších prezidentských voľbách odpovedal: „Môžem Vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem."
Hm...kandidát na prezidenta Róbert Fico mal síce v prípade neúspechu v prezidentských voľbách aj plán B: „Ak z akýchkoľvek dôvodov vo voľbách nezískam dostatočnú podporu svojich voličov, teda členov alebo sympatizantov Smeru-SD, zvážim svoje ďalšie pôsobenie v politike."
Hm...ale šéf jeho kampane Marek Maďarič predsa po neúspechu svojho šéfa v II. kole prezidentských volieb pripomenul, že Smer zatiaľ hodnotí výsledky volieb tak, že priniesli strane prehru v druhom kole, ale Robert Fico a jeho vláda si v nich obhájila súčasné preferencie a postavenie na politickej scéne.
No manžel stále opakoval: „Fico dnes odišiel z politiky!"
Akosi mi to nedalo. Chcela som to mať potvrdené aj našimi médiami. Zapla som televízny prijímač, no na TA3 nebola žiadna TOP správa. Surfovala som na internete, a nič!
Nechápala som, čo dnešný manželov pozdrav znamená a neveriacky som krútila hlavou. Nakoniec z neho vyšlo: „Pozri do kalendára!"
Pozrela som do kalendára.
„Veď dnes je 1. apríl!" vykríkla som.
A bolo mi všetko jasné.
To že: „Fico dnes odišiel z politiky" bol iba manželov prvoapílový žart.