Milí učitelia, nedovoľte Čaplovičovi pľuť Vám do tváre!

Písmo: A- | A+

V dnešnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy šéf vládneho kabinetu Róbert Fico na margo ministra školstva povedal: „Minister Čaplovič správou o stave školstva prvýkrát pomenoval veci tak, ako nikto pred ním." Premiéra Roberta Fica zjavne netrápia ani kauzy na ministerstve školstva. Aj napriek kiksom vo vozovom parku, kúpe drahého alkoholu a  reprezentačných predmetov, predraženého loga či kvetov za desaťtisíc, marketingu za 1,5 milióna eur, má minister školstva Dušan Čaplovič plnú podporu vlády.

www.ta3.com
www.ta3.com (zdroj: www.ta3.com)

Na Slovensku žijeme zvláštnu dobu. Tí, čo rozumejú vzdelávaniu, nemajú žiadnu moc a tí, čo majú moc, vedia o vzdelávaní veľmi málo.

Minister Čaplovič v Správe o stave školstva chce napríklad určiť dieťaťu školu podľa trvalého bydliska alebo zveriť kompetencie pri vymenúvaní a odvolávaní riaditeľov škôl len zriaďovateľom, teda samosprávam a župám. Okrem iného pán minister školstva do správy o stave v školstve nedal dlho očakávané konkrétne financie a so zvyšovaním platov v školstve nepočíta. Súkromné školy tiež kritizujú Čaplovičovu správu hlavne preto, lebo obsahuje len konštatovania a reštriktívne opatrenia...

Ministerstvo školstva si k učiteľom dovolí iba toľko, koľko mu učitelia sami dovolia!

Zhromaždenie, ktorého sa zúčastnia odborári a zamestnanci školstva z celého Slovenska, sa uskutoční dňa 7. mája 2013 od 13:00 hod. pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky v čase rokovania výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport o správe o stave školstva na Slovensku. Predsedníctvo Nových školských odborov si zas nemyslí, že protestné zhromaždenie, či nosenie stužiek môže mať pozitívny efekt. Svojim členom a sympatizantom navrhuje protest zvážiť a radšej sa pripravovať na dôraznejšie formy protestu.

Pokiaľ učitelia neprímu jednotný postup, budú často od svojho ministra dostávať pľuvance do tváre, veď minister školstva Dušan Čaplovič má plnú podporu vlády a premiéra Roberta Fica.

Milí učitelia, nedovoľte Čaplovičovi pľuť Vám do tváre!

http://vybrali.sme.sk/c/Mili-ucitelia-nedovolte-Caplovicovi-plut-Vam-do-tvare

Skryť Zatvoriť reklamu