Milí učitelia, nedovoľte Čaplovičovi pľuť Vám do tváre!

V dnešnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy šéf vládneho kabinetu Róbert Fico na margo ministra školstva povedal: „Minister Čaplovič správou o stave školstva prvýkrát pomenoval veci tak, ako nikto pred ním." Premiéra Roberta Fica zjavne netrápia ani kauzy na ministerstve školstva. Aj napriek kiksom vo vozovom parku, kúpe drahého alkoholu a  reprezentačných predmetov, predraženého loga či kvetov za desaťtisíc, marketingu za 1,5 milióna eur, má minister školstva Dušan Čaplovič plnú podporu vlády.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
www.ta3.com
www.ta3.com (zdroj: www.ta3.com)

Na Slovensku žijeme zvláštnu dobu. Tí, čo rozumejú vzdelávaniu, nemajú žiadnu moc a tí, čo majú moc, vedia o vzdelávaní veľmi málo.

Minister Čaplovič v Správe o stave školstva chce napríklad určiť dieťaťu školu podľa trvalého bydliska alebo zveriť kompetencie pri vymenúvaní a odvolávaní riaditeľov škôl len zriaďovateľom, teda samosprávam a župám. Okrem iného pán minister školstva do správy o stave v školstve nedal dlho očakávané konkrétne financie a so zvyšovaním platov v školstve nepočíta. Súkromné školy tiež kritizujú Čaplovičovu správu hlavne preto, lebo obsahuje len konštatovania a reštriktívne opatrenia...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ministerstvo školstva si k učiteľom dovolí iba toľko, koľko mu učitelia sami dovolia!

Zhromaždenie, ktorého sa zúčastnia odborári a zamestnanci školstva z celého Slovenska, sa uskutoční dňa 7. mája 2013 od 13:00 hod. pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky v čase rokovania výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport o správe o stave školstva na Slovensku. Predsedníctvo Nových školských odborov si zas nemyslí, že protestné zhromaždenie, či nosenie stužiek môže mať pozitívny efekt. Svojim členom a sympatizantom navrhuje protest zvážiť a radšej sa pripravovať na dôraznejšie formy protestu.

SkryťVypnúť reklamu

Pokiaľ učitelia neprímu jednotný postup, budú často od svojho ministra dostávať pľuvance do tváre, veď minister školstva Dušan Čaplovič má plnú podporu vlády a premiéra Roberta Fica.

Milí učitelia, nedovoľte Čaplovičovi pľuť Vám do tváre!

http://vybrali.sme.sk/c/Mili-ucitelia-nedovolte-Caplovicovi-plut-Vam-do-tvare

Zita Pleštinská

Zita Pleštinská

Bloger 
  • Počet článkov:  162
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslankyňa Európskeho parlamentu v období 2004-2009 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu