Milí učitelia, nedovoľte Čaplovičovi pľuť Vám do tváre!

Písmo: A- | A+

V dnešnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy šéf vládneho kabinetu Róbert Fico na margo ministra školstva povedal: „Minister Čaplovič správou o stave školstva prvýkrát pomenoval veci tak, ako nikto pred ním." Premiéra Roberta Fica zjavne netrápia ani kauzy na ministerstve školstva. Aj napriek kiksom vo vozovom parku, kúpe drahého alkoholu a  reprezentačných predmetov, predraženého loga či kvetov za desaťtisíc, marketingu za 1,5 milióna eur, má minister školstva Dušan Čaplovič plnú podporu vlády.

www.ta3.comwww.ta3.comwww.ta3.com

Na Slovensku žijeme zvláštnu dobu. Tí, čo rozumejú vzdelávaniu, nemajú žiadnu moc a tí, čo majú moc, vedia o vzdelávaní veľmi málo.

Minister Čaplovič v  Správe o stave školstva chce napríklad určiť  dieťaťu školu podľa trvalého bydliska alebo zveriť kompetencie pri vymenúvaní a odvolávaní riaditeľov škôl len zriaďovateľom, teda  samosprávam a župám. Okrem iného pán minister školstva do správy o stave v školstve nedal dlho očakávané konkrétne financie a so zvyšovaním platov v školstve nepočíta. Súkromné školy tiež kritizujú Čaplovičovu správu hlavne preto, lebo obsahuje len konštatovania a reštriktívne opatrenia...

Ministerstvo školstva si k učiteľom dovolí iba toľko, koľko mu učitelia sami dovolia!

Zhromaždenie, ktorého sa zúčastnia odborári a zamestnanci školstva z celého Slovenska, sa uskutoční dňa 7. mája 2013 od 13:00 hod. pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky v čase rokovania výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport o správe o stave školstva na Slovensku. Predsedníctvo Nových školských odborov si zas nemyslí, že protestné zhromaždenie, či nosenie stužiek môže mať pozitívny efekt. Svojim členom a sympatizantom navrhuje protest zvážiť a radšej sa pripravovať na dôraznejšie formy protestu.

Pokiaľ učitelia neprímu jednotný postup, budú často od svojho ministra dostávať pľuvance do tváre, veď minister školstva Dušan Čaplovič má plnú podporu vlády a premiéra Roberta Fica.

Milí učitelia, nedovoľte Čaplovičovi pľuť Vám do tváre!

 

http://vybrali.sme.sk/c/Mili-ucitelia-nedovolte-Caplovicovi-plut-Vam-do-tvare