Noví svätí: Ján XXIII. a Ján Pavol II. Aleluja, radujme sa!

Počas dnešnej nedele, akoby sa Božie milosrdenstvo vylialo cez námestie sv. Petra na celý svet. Akoby všetci ľudia s armádou svätých oslavovali a radovali sa: „Aleluja, radujme sa, máme dvoch nových svätých!"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)
Obrázok blogu

Sviatok Božieho milosrdenstva ustanovil na druhú veľkonočnú nedeľu pápež Ján Pavol II. práve pri príležitosti svätorečenia Faustíny Kowalskej 30. apríla v roku 2000. Nedeľa Božieho milosrdenstva je veľmi dôležitou výzvou pre každého veriaceho, ale najmä neveriaceho človeka. Sviatok sprostredkovala priamo od Pána Ježiša sestra Faustína Kowalská, ktorej sa zjavil a odkázal svetu veľmi dôležité skutočnosti o Božej láske a zľutovaní.

Pápež Ján XXIII., vlastným menom Angelo Giuseppe Roncalli, bol hlavou Katolíckej cirkvi v období od 28. 10. 1958 do 3. 6. 1963. Za blahoslaveného ho 3. septembra 2000 vyhlásil pápež Ján Pavol II.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pápež Ján Pavol II., vlastným menom Karol Wojtyla, bol na pápežskom stolci od 16. 10. 1978 do 2. 4. 2005. Za blahoslaveného bol vyhlásený 1. mája 2011 pápežom Benediktom XVI.

Dnešný deň je posolstvom pre mnohých z nás, ktorí sme sa mali možnosť s Jánom Pavlom II. stretnúť na mnohých audienciách v Ríme, trikrát aj na Slovensku, v mnohých mestách sveta.

V dnešný deň si spomeňme na odkazy a výzvy, ktoré sme často počúvali z jeho úst, ktoré nás pozbudzovali a stále povzbudzujú. "Nebojte sa!"

Jána Pavla II. som si veľmi silno zafixovala pri aktivitách spojených s jeho návštevou v Starom Sączi 16. júna 1999 počas kanonizácie blahoslavenej Kingy. V pamäti mi zostalo nezabudnuteľné stretnutie s pápežským nunciom, arcibiskupom Henrykom Józefom Nowackim. „Tento ruženec, ktorý vám dávam má veľkú silu. Posiela Vám ho svätý otec," povedal mi kardinál Nowacki, keď mi podával malú taštičku, v ktorej bol skrytý ruženec.

SkryťVypnúť reklamu

2.apríla 2006, v prvé výročie smrti sv. otca Jána Pavla II., keď som bola v Ríme, strážnik zo Švajčiarskej gardy, ktorý držal stráž pri jeho hrobe mi zobral ruženec a dotkol sa ním jeho hrobu. Odvtedy ma ruženec sprevádzal aj v Európskom parlamente, aj na mojich cestách, aj v ťažkých životných situáciách, ako bola pred rokom moja operácia vo Fakultnej nemocnice s poliklinikou akademika Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch. Pravda je taká, že za hranicami nemocničných stien, počuť viac modlitieb ako v kostole. Aj ja často pohrúžená v modlitbách k blahoslavenému pápežovi, cítila som blízkosť Jána Pavla II. počas môjho pobytu v nemocničnej izbe na bratislavských Kramároch. Dokonca, keď som sa zobúdzala z narkózy po náročnej šesťhodinovej operácii na IS-ke jasne som počula jeho hlas:" Ešte Vás nepotrebujeme vo večnosti, posielame Vás na Zem!"

SkryťVypnúť reklamu

Aj dnes počas svätorečenia s darčekom od Jána Pavla II. ďakujem Bohu za dvoch nových svätých.

Ján Pavol II., svätec, ktorý veľmi miloval Slovensko, oroduj za nás!

Ján Pavol II. je spätý s menom Zita. Totiž. V deň mojich menín 2. apríla si pripomenuli výročie úmrtia blahoslaveného Jána Pavla II. Jeho svätorečenie sa udialo dnes, v deň, keď v cirkevnom kalendári je sviatok sv. Zity, ktorá sa rovnako ako Ján Pavol II. starala o biednych, väzňov...

Aleluja, radujme sa, veď máme dvoch nových svätých!

Zita Pleštinská

Zita Pleštinská

Bloger 
  • Počet článkov:  162
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslankyňa Európskeho parlamentu v období 2004-2009 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu