Pán Fico, vytlčte pánovi Kažimírovi z hlavy zákon o hazarde!

Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír práve v tejto chvíli na 11. parlamentnej schôdzi odôvodňuje vládny návrh, ktorým sa  dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel. Tento zákon znovu vráti výherné automaty do krčiem, pohostinstiev a obchodov, kde budú dostupné komukoľvek, vrátane mladistvých a detí. Hurá, hlavne Rómovia budú mať kde utrácať sociálne dávky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)
Obrázok blogu

Pán premiér,

ak si Vaša vláda hovorí sociálna, vytlčte pánovi Kažimírovi z hlavy tento zákon o hazarde a dajte pokyn Vašej 83-ke poslancov Smeru-SD, aby vládny návrh zákona ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel, tlač 234 v druhom čítaní neschválili!

Panie poslankyne a páni poslanci,

nemeňte súčasný zákon v PROSPECH HAZARDU, teda v prospech prevádzkovateľov výherných automatov a v neprospech občanov, ktorým ste pred voľbami sľúbili Istoty!

Štatistiky hovoria, že až 30 percent ľudí sa na Slovensku ocitne na ulici pre hracie automaty. Náklady štátu na poskytovanie sociálnych služieb sa vyrovnajú sume, ktorá sa vráti na daniach za jeden automat. Štát musí zaplatiť výdavky súvisiace so zabezpečením základných životných potrieb gamblerov a ich rodín. Z tohto dôvodu tento zákon nebude mať negatívny dopad nielen na jednotlivcov, ale dotýka sa celej spoločnosti. Vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala, že ochráni nízkopríjmové skupiny pred subjektmi, ktoré poskytujú pôžičky hraničiace s úžerou. Žiaľ týmto zákonom konáte v protiklade so svojim programovým vyhlásením.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

NECHAJTE SAMOSPRÁVAM KOMPETENCIU podľa zákona prijatého v roku 2011 ZAKÁZAŤ hazard v obci všeobecným záväzným nariadením!

Nesťažujte novým zákonom obciam túto kompetenciu okrem iného aj „farizejským odsekom 6 v §10 vládneho zákona:"„O skutočnosti, či v obci dochádza k narúšaniu verejného poriadku v súvislosti s hraním hazardných hier rozhodujú obyvatelia obce v miestnom referende!" Preto farizejským, že úspešnosť referénd na Slovensku je takmer Utópiou.

Pán premiér Fico,

ak si Vaša vláda hovorí sociálna, vytlčte vládny zákon o hazarde Petrovi Kažimírovi z hlavy a dajte pokyn Vašej 83-ke poslancov Smeru-SD, aby vládny návrh zákona ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 171/2005 Z.z. o hazardných hrách v znení neskorších noviel tlač 234 v druhom čítaní neschválili!

SkryťVypnúť reklamu

Pán premiér, ak zákon prejde

Hurá, Rómovia budú mať kde utrácať sociálne dávky!

Zita Pleštinská

Zita Pleštinská

Bloger 
  • Počet článkov:  162
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslankyňa Európskeho parlamentu v období 2004-2009 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

316 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,075 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
INESS

INESS

108 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu