Eurovision Song Contest - 4. kolo

Tak ako povedal aj sám Laco Lučenič, predposledné kolo autorskej súťaže ESC sa vyznačovalo veľkou pestrosťou a rozmanitosťou. Po hudobnej, ale aj kostýmovej stránke. Čo ma však dokáže každé kolo mierne vytočiť, sú známe tváre v publiku. Ich samotná prítomnosť na priamom prenose mi samozrejme vôbec neprekáža. Čo ma irituje je fakt, že sú moderátorom permanentne vyberané a oslovované len naše "celebrity". Mňa by napríklad oveľa viac zaujímal názor bežného diváka. Čo si o vystúpení jednotlivých súťažiacich myslí Ivo Ladižinský alebo Iveta Malachovská pre mňa vôbec nie je smerodajné. A teraz už k samotným súťažiacim. Ako prví vystúpili Noc a Deň, ktorí mi okamžite pripomenuli lotyšskú skupinu Brainstorm. Už na prvý pohľad majú tieto dve skupiny veľa spoločného, najmä imidž a celkové vystupovanie kapely. V čom sa ale líšia, je ich samotné účinkovanie v ESC. Kapele Brainstorm sa podarilo dostať až na pomyselný Olymp v podobe výhry tejto medzinárodnej súťaže. Naproti tomu pôsobenie kapely Noc a Deň sa skončilo už na semifinálovej úrovni. Najlepší rockový song v doterajších semifinálových kolách prišiel s kapelou Golden Vein. Chalani dali do toho všetku svoju energiu,

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

čo sa na nejaký čas odzrkadlilo aj v rebríčku hlasovania. Na to, že boli iba náhradníci, si počínali veľmi dobre. To však nemôžem povedať o formácii Quasimondo, ktorá na javisku vystriedala Zlatú Žilu. Začali vcelku dobre, ale ten rap, čo nasledoval potom...pre mňa boli sklamaním. Ďalší priemerný výkon mali na svedomí Funny Fellows s vokálom Zuzany Haasovej. Jedno naj im ale rada prisúdim, a to najlepší text piatkového večera. Po tejto stránke to malo taký jemný, nevinný, miestami až dadaistický nádych.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Osobitná kapitola štvrtého semifinálového kola je Paľo Drapák. Ako inak, na javisko docupital vo svojej neodmysliteľnej koženej bunde. Po odznení prvých tónov sa mi potvrdila obava, že si opäť vypočujeme niečo v štýle "Slnko stoj". Paľovi sa očividne hodinky zastavili na začiatku 90-tych rokov. Preto sa domnievam, že v rámci Eurosongu a zrejme ani na slovenskej hudobnej scéne už veľa vody nenamúti.

Ako posledná nám zanôtila strieborná Superstar spred takmer piatich rokov Martina Šindlerová. Spoľahla sa na osvedčené skladateľské a textárske kapacity - Janka Lehotského a Jána Štrassera. Po viacnásobnom vypočutí piesne Krídla si dovolím tvrdiť, že by to s touto skladbou mohla pred medzinárodnou porotou dotiahnuť celkom ďaleko.

SkryťVypnúť reklamu

V nedeľu nás čaká posledných desať, resp. jedenásť súťažiacich, vrátane toľko omieľaného Desmodu. Chcelo by to pieseň, ktorá Ťa dostane už po prvých sekundách. Niečo, na čo by sme mohli byť naozaj pyšní a s hrdosťou mohli exportovať do celej Európy. Otázka je, či také niečo príde v nedeľu počas posledného semifinále ESC.

Natália Podhorná

Natália Podhorná

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kto som. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu