Eurovision Song Contest - tretie semifinálové kolo

Moje čakanie a nádej v to, že lepšie ešte len príde, sa potvrdilo v ostatnom semifinálovom kole. Aj keď pozor, netreba zaspať na vavrínoch. Musím priznať, že som mala po odsledovaní menší problém pri výbere tých najlepších skladieb večera. Včerajší večer vyprodukoval viacerých favoritov. Medzi nimi sa nečakane ocitol aj Robo Opatovský. Treba mu uznať jednu vec. Zo všetkých desiatich súťažiacich tretieho kola bol jednoznačne z vokálneho hľadiska najlepšie vybavený. Skladba Prší, ktorú pôvodne napísal pre svoju priateľku, nebola až taká zlá, ako som čakala. Dokonca musím priznať, pričom musím podotknúť, že by mi ani vo sne nenapadlo, že niečo také niekedy vyslovím, že to bolo dokonca dobré. Nech si každý hovorí čo chce, Robo vie spievať. Druhá vec je, že mňa osobne hudba, ktorú tvorí, neoslovuje. Určite si je sám dobre vedomý svojej nie príliš veľkej popularity u slovenského publika. Preto bolo doslova šokovaný pri vyhlasovaní výsledkov. Veď takmer počas celého večera sa ocital na spodných priečkach tabuľky čo sa týka hlasovania divákov. A zrazu sa stalo to, čo nikto nečakal. Po odspievaní svojej piesne sa vyšvihol na opačný koniec tabuľky, aby napokon skončil

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

na prvom mieste. V jeho prípade preto nemožno pochybovať o tom, že diváci hlasovali na základe dobre napísanej piesne a nie príslušnosti fanklubu.

Druhými postupujúcimi sú Peter Bažík so svojou on aj off pódiovou partnerkou Andreou Súľovskou. Myslím, že v podobe Andrey sa tým pádom na slovenskej hudobnej scéne ocitla mladšia verzia Júlie Hečkovej. Ich hlasová podoba bola neodškriepiteľná. No a porotcovými vyvolenými sa stala skupina Komajota s príjemnou skladbou 7 nocí.

Ja som mala svojho favorita vybraného už vopred. Je ním DJ Milan Lieskovský, ktorý pomocou pesničky Bliss preniesol svoj mixset na scénu, kde sa kedysi nakrúcal aj Hit Storočia. Nie som si však istá, že by táto pieseň uspela aj pred medzinárodným publikom a porotcami. Predsa len, Bliss je viacmenej inštrumentálna skladba bez textu. Tu by som chcela niečo upresniť. Jedna vec je, že sa nám daná pieseň páči a druhá, či má reálnu šancu presadiť sa aj za hranicami Slovenska. Lebo v našej krajine netreba veľa na to, aby sa nejaký hudobný počin dostal do éteru a aj sa tam uchytil. Ale čo sa páči nám, sa nemusí páčiť zvyšku Európy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rockovú vložku nám včera večer sprostredkovali chalani z kapely ENS. Predstavili sa so skladbou Už je čas a mali absolútnu pravdu. Už bol čas.....na ich odchod z pódia. Horúcimi favoritkami na postup do finále boli temperamentné baby s husľami tvoriace formáciu G-Strings. Podobné zoskupenie sa nám už predstavilo v predchádzajúcom semifinálovom kole v podobe skupiny Golden Storm. G-Strings mali všetko to, čo Golden Storm chýbalo. Šmrc, originalitu a aj pôsobivé scénické vyjadrenie. Bohužiaľ, nedostali dostatok hlasov od divákov a získali nepopulárnu zemiakovú medailu.

Nakoniec by snáď ešte stálo za pozornosť vyzdvihnúť zopár estetických perličiek. Takou bol napríklad polonahý anjel s krídlami počas vystúpenia Dášy Šarkóziovej a jej skladby s príznačným názvom Krídla, či polodlhé vlasy Gala vejúce ako počas morskej brízy. Niektoré javiskové prvky, ktoré sme mali možnosť doteraz vidieť, sú naozaj na zamyslenie. Čo ďalšie na nás STV chystá, budeme môcť vidieť už tento piatok v štvrtom semifinálovom kole.

Natália Podhorná

Natália Podhorná

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kto som. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu