Kuriér 3 - vivat Jason a jeho audina

Už podľa názvu je zrejmé, že ide o pokračovanie akčného trháku, o ktorom som však až donedávna vôbec nepočula. Prvú indíciu mi poskytli úvodné titulky, v ktorých ako režisér figuroval Luc Besson. Kombinácia tohto mena a rýchlych áut = úspešný filmový akčák Taxi a všetky jeho voľné pokračovania. V istých okamihoch sa Kuriér 3 až nápadne ponášal na staré dobré bondovky. Na mysli mám hlavne ruské, resp. ukrajinské krásky, ktoré sú momentálne vo filmovej brandži v kurze. Jedná sa vždy o dlhonohé výstavné kusy, ktoré väčšinou začínali ako modelky; no a všetci vieme, že odtiaľ je to k filmu akokeby kameňom dohodil. A takouto je aj Natalya Rudakova, ktorá stvárnila postavu Valentyny - unesenej dcéry ukrajinského ministra životného prostredia, slúžiacej ako výmenný prostriedok v špinavej hre s toxickým odpadom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Čo sa týka hlavnej postavy, tú si zahral anglický herec Jason Statham, známy mimo iných aj z filmov režírovaných Guy-om Ritchie-m. Svoju vynikajúcu znalosť bojových umení, najmä kickboxingu patrične využil pri nakrúcaní takmer všetkých akčných a bojových scén. Scénaristi boli k nemu výnimočne zhovievaví a neobťažovali ho ani dlhými rozsiahlymi monológmi, ani nerozpletiteľnou zápletkou. Jeho úloha vo filme spočívala v držaní volantu tak úžasného auta, akým nemecké Audi bezpochyby je. Poslaním hlavného hrdinu Franka Martina bolo totiž doručiť živú zásielku v podobe Valentyny na miesto určenia. Obidvaja boli "obdarovaní" špeciálnymi kovovými náramkami, ktoré by v prípade vzdialenia sa od auta na viac ako 25 metrov explodovali, a tým pádom by ten istý osud čakal aj ich nositeľov. Nedá mi nespomenúť bojové scény akoby vytrhnuté zo starých ruských filmov. Bolo úžasné pozorovať Franka, ako sa dokázal popasovať s desiatimi protivníkmi, a to sa pri tom ani nezapotil. Ale zato na radosť tej nežnejšej časti publika poodhalil svoje vyšportované telo. Aj keď, čo ja viem, na mňa už ani takéto prvoplánové ťahy neplatia. Samozrejme že nesmel chýbať ani kúsok romantiky v podaní hlavných hrdinov a gýčovitý happy-end.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No, Oskar z toho asi nebude. Ale predpokladám, že s takýmto úmyslom ani film nakrúcaný nebol. Jediné, za čo by si Kuriér 3 túto sošku zaslúžil, bola kamera. Tá bola vážne, ale vážne perfektná. Najmä pri zachytení matrix-ovsky ladených bitiek a akčných scén odohrávajúcich sa vo vlaku sa filmári prekonali. Takže za to si Kuriér 3 zaslúži jedno veľké plus. Bohužiaľ, jediné. No ale keď som už ten lístok do kina dostala zadarmo...

Natália Podhorná

Natália Podhorná

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som kto som. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu