Vizitka Bratislavy - vstupná brána do hlavného mesta

Bratislava - hlavné mesto Slovenska, priestor pred hlavnou železničnou stanicou. Toto je ďaľšia vstupná brána (po letisku M.R.Štefánika) do mesta. Niekedy povie fotka viac ako dlhý text. Tu je taký prípad. Fotku v článku mi poslal mailom jeden francúzsky podnikateľ, ktorý 30. januára 2013 navštívil Bratislavu. Subjekt mailu bol "City of Kabul, Afghanistan". Pohľad na túto vstupnú bránu na Slovensko, mu asi viac pripomínal Kábul, ako jedno hlavné mesto krajiny EÚ, ktorá leží priamo v srdci Európy. Dotyčný pán bol šokovaný. Je k tomu treba ešte komentár?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (110)
Obrázok blogu

Niekoľko slov si ale neodpustím. Stav hlavnej železničnej stanice v Bratislave je dlhodobo vo veľmi zlom stave. Nie je tam ani výťah pre starších ľudí, zdravotne postihnutých, mamičky s kočiarmi a ľudí s ťažkou batožinou. Vraj na to nie sú peniaze. Kde ich zobrať? Čo tak predať jednu vládnu limuzínu a vybudovať, aspoň na prechodné obdobie, jeden výťah? Aj tu by sa možno našli potrebné peniaze.
O nákupe lietadiel L410 ani nehovoriac. S tými miliónmi by sa mohla dať stanica celkom pekne "do pucu".

Ten veľký neporiadok pred hlavnou stanicou je skutočne zarážajúci a nedá sa ničím ospravedlniť. Je to veľmi zlá vizitka pre túto vstupnú bránu do hlavného mesta Slovenskej republiky. Je smutné, ako si mesto váži prichádzajúcich návštevníkov (či už turistov, ale aj podnikateľov) z cudziny, keď sú jej už domáci obyvatelia (platcovia daní) takpovediac "ukradnutí". Pritom v tomto prípade na nápravu nie je treba veľa peňazí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno teraz len dúfať, že si pán primátor hlavného mesta tému povýši na svoju "šéfovskú úlohu" a zaháji konkrétne kroky, aby aspoň tento optický nedostatok pred hlavnou stanicou bol urýchlene odtránený. Pre zlepšenie imidžu Bratislavy by to bolo skutočne žiadúce.

Pavol Podolay

Pavol Podolay

Bloger 
  • Počet článkov:  52
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Prezident Nemecko-slovenskej hospodárskej únie. Moje blogy budú venované politike, ekonomike, ale aj spoločensky aktuálnym témam a to nielen na Slovensku. ----------------------------------------------------------- Ďakujem za Vaše maily k článkom: pavol@podolay.eu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu