Ftáčnik poslal Bratislavčanom škandalózny list

Bolo to pred rokom, presnejšie 15. novembra 2009. Milan Ftáčnik sa ako starosta Petržalky aktívne zapojil do podfuku v réžii SMERu, konkrétne Glváča a Flašíka. V rámci volieb do VUC rozposlali rôzni predstavitelia SMERu, na čele s Ficom, stovky tisícov listov po celom Bratislavskom kraji, v ktorých vyzývali ľudí, aby išli voliť Bajana za bratislavského župana. V mnohých listoch sa pritom odvolávali aj na podporu starostov a primátorov miest v kraji, z ktorých viacerí túto podporu následne popreli. To znamená, že ich mená jednoducho zneužili a klamali obyvateľov. To je pri strane SMER úplne bežné. Tak ako je bežné z ich strany produkovať a riadiť tzv. nezávislých kandidátov v komunálnych voľbách. Skupina, ktorá bola ochotná pre Bajana robiť takéto podfuky, urobí to isté aj pre Ftáčnika. Spája ich škandálny projekt Danube Areny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

LIST VO VAČŠOM ROZLÍŠENÍ

Ftáčnik v liste "blahorečí" Bajana ako človeka skúseného, odborného a čuduj sa svete aj charakterného. Vďaka tomuto charakternému Bajanovi prišla župa o 15 000 000 Sk a skoro aj o pozemky v hodnote takmer 300 000 000 Sk. Ftáčnik tento list nepísal celkom iste z vlastného popudu ale z popudu ľudí, ktorí tunelovali župu za Bajana. Ftáčnik bol predsedom dozornej rady spoločnosti, o ktorej činnosti tvrdí, že bol neinformovaný, čo sa tam dialo a o ničom nevedel. Ako primátor bude pri prúseroch tiež hovoriť, že o ničom nevedel? Dozorná rada je hlavne o kontrole, Ftáčnik si túto úlohu jednoducho neplnil alebo nechcel plniť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O pokrivenom charaktere Milana Ftáčnika, čo je v prípade nomenklatúrnych poskokov starého režimu ale aj poskokov nových mecenášov, tiež úplne bežné, svedčí aj táto Ftáčnikova povolebná úvaha na adresu neúspešného Bajana :

Pred voľbami okrem Bajana v Smere padlo aj meno petržalského starostu Milana Ftáčnika, ktorý však odmietol kandidovať. "Osloviť niekoho tri či štyri mesiace pred voľbami je neseriózne," povedal včera Ftáčnik, ktorý tiež považuje výber Bajana za nešťastný. (Pravda, 1.12.2009)

Takže 15. novembra pochválime a o 2 týždne pošleme kade ľahšie. Takýto ľudia by sa vôbec nemali uchádzať o verejné funkcie. S Ftáčnikom neprídu na magistrát lepšie časy, príde len Glváč a Flašík, jeho hlavní sponzori.

Blažej Pokorný

Blažej Pokorný

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Tridsiatnik a skôr optimista. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáPOLITIKASOCIÁLNE VECIVoľný časOSTATNÉ

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu