Paradox prostriedkov

Každý prostriedok je nevyhnutnou nutnosťou na dosiahnutie cieľa, ale aj jeho najväčšou prekážkou. Bez prostriedkov nemôžeme dosiahnuť cieľ, ale s nimi ho nikdy nedosiahneme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

1. BEZ PROSTRIEDKOV SA TO NEDÁ. Ak sa človek chce dostať k cieľu, je potrebné, aby k tomu správne využil vhodné prostriedky.a) Ak chce človek dôjsť do cieľa, potrebuje ísť po ceste. A k tomu použiť napríklad auto.b) Ak chce človek získať niečo vzácne, musí najprv to čo má (schopnosti alebo majetok) vymeniť za peniaze (prácou u svojho zamestnávateľa alebo obchodom).c) Ak chce človek získať zlatú medailu, musí trénovať.2. Prostriedky sú dôležité a ČLOVEK SA MUSÍ DO NICH VLOŽIŤ CELÝ.a) Je potrebné, aby bol človek na ceste celý. Nie je možné byť jednou nohou doma a druhou cestovať. Nie je možné šoférovať, ak pritom stáť vedľa cesty.b) Nemôžem získať v biznise veľa, pokiaľ to najlepšie zo seba nedám.c) Nie je možné, aby športovec dosahoval skvelé výkony, pokiaľ nie je do tréningu na 100 percent vložený.3. KAŽDÝ PROSTRIEDOK JE PREKÁŽKOU. Je nutné ho vedieť opustiť, inak sa pre človeka stane vzácnejším, než jeho pôvodný cieľ. A to sa stane:a) Ak sa človek bude tak kochať v ceste, až zabudne, že niekam šiel. (Áno, cesta nie je cieľ a nebol múdry, kto to tvrdil.) Na ceste je potrebné "lipnúť" a nepustiť sa jej, ale treba ju vedieť aj opustiť. Ak z auta nevystúpim, aj keď som "už v cieli", tak ešte nie som v cieli.b) Ak človek tak lipne na peniazoch, že prestane považovať kedysi vzácnu vec za hodnú toho, aby ich na ňu minul.c) Ak človek kvôli tomu, že potrebuje "vyladiť formu", zmešká preteky.Preto:Rebrík, po ktorom vylezieš na strom, ti bude pri pohybe po jeho konároch zavadzať. (ale bez neho tam ťažko vylezieš)Schody, po ktorých vystúpiš do paláca ti budú nanič pri prechádzke po jeho komnatách. (ale bez nich tam neprídeš)Loď, ktorou sa doplavíš na ostrov ti bude nanič, keď vstúpiš na pevninu. (ale bez nej sa tam nedostaneš)Slová, ktoré si si teraz prečítal boli potrebné na to, aby si pochopil, čo som chcel povedať, ale keď to chápeš, sú už pre teba zbytočné.

Ján Poloha

Ján Poloha

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek bežného výskytu, ale nie hromadného typu. Kresťan, technik, so záujmom o históriu, ale vždy hľadajúci iný pohľad na veci ako je ten "bežný". Zoznam autorových rubrík:  Kresťanstvo s ručením obmedzenParadoxyCamino de SantiagoEkonomické rozprávkyPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu