Kupé

Mala obrovskú tašku, nevedela ňou pohnúť, nie to ešte vyložiť ju nad sedadlá. Keďže slovenské vlaky sú neuveriteľne pohodlné a priestranné, zapratala celé kupé. A toto kupé, bolo aj moje. Tipujem, že má minimálne 25 a minimálne 185 cm a som si istá, že má rada čiernu. Cestovala do Brna a bola vcelku milá..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vyložila som svoj kufor. Usadila sa a pozorne sledovala situáciu do ktorej sa dievča dostalo. Myslela som si, že vo vlaku je sama. V tom, pred kupé stál otec. Mal niečo po 65, ustarostený výraz, biele vlasy a milé vrásky. Ustarostene sa obzeral a ustarostene i hovoril. Najprv, že sme v poslednom vozni a potom, či jej nie je zima a možno teplo. Jednoducho sa iba pýtal...Ona telefonovala mužovi, že je v tom 6. vozni a že ju hádam nájde. Otec sa stále na ňu pozeral a chcel sa pýtať. No ona zakaždým povedala: „ Choď už domov..." Neviem, čo si o tom má človek myslieť. Možno sa nerada lúči. Ale ocko sa nepobral, zas sa jej niečo pýtal. A asi mu to bolo hlúpe, lebo sa na mňa pozrel a sklopil oči. A ona zase povedala: „Kľudne už choď." Ale on jednoducho nechcel.. Potom si dali pusu a on vyšiel z vlaku, ale postavil sa pred neho a chcel jej kývať. Ona zavrela okno. Potom pochopil, je čas ísť..

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Znovu si sadla, vybrala zaprášenú knihu „Chemické prvky - história až súčasnosť". Otvorila ju a nemyslela. Lebo ono to niekedy vidno, keď ľudia nemyslia či myslia. Majú ten prázdny výraz a silou mocou sa snažia tváriť, že to okolie a všetko ich zaujíma. Ale ja som to videla, že asi myslí na otca alebo na cestu. A možno sa im niečo stalo, možno je otcovi nebude chýbať len ona aj iná...A možno preto bola v čiernom.

Človek dnes môže iba hádať. Lebo deti dnes kričia na mami a otcov a niekedy len tak. Môj otec vtedy vždy povie, že on by za to dostal od svojho otca remeňom. Vždy sa ho pýtam, či dostal, ale vtedy sa stále rozhodne neodpovedať...

Skryť Vypnúť reklamu

No neviem, človeku bolo toho otca chvíľu aj ľúto. Lebo veď je to otec a otec má právo na ľútosť. A on, bol podľa mňa dosť dobrý otec a to ho oprávňuje aj na dvojitú ľútosť.

Konečne. Vlak sa už pohol...

Petra Popjaková

Petra Popjaková

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

...že mám dospelácku špičku nosa, ale bosé nohy, tak sa ticho ďalej túlam, pomedzi ľaliové stromy...a kto som, ba čo som hľadám už pár dní no jednoduchšie bude priznať mojmu Ja a svojmu ja že sme to My. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáV kaviarniAko to je ?

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu