Grécki voliči odmietli bruselský diktát pomerom 51:43

Dnes sú médiá hlavného prúdu plné komentárov, vyjadrujúcich nadšenie z výsledku gréckych volieb. Budú sa vás snažiť presvedčiť, že grécki voliči volili v prospech pro-bruselských politikov. Pravda je však presne opačná. Ak máte kalkulačku, poľahky to pochopíte zo skutočných výsledkov, uvedených priamo v tých oslavných článkoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Takže sa pozrime na výsledky gréckych volieb v číslach:

  • Pro-bruselské strany (Nová demokracia a Pasok) vo voľbách získali spolu 43,07% hlasov.

  • Strany, ktoré deklarovali svoj odpor bratskej bruselskej pomoci, získali spolu 51,07% hlasov.

  • Iné strany, ktoré sa nedostali do parlamentu, získali zostávajúcich 5,86% hlasov.

Kúzlo gréckeho volebného systému je v tom, že ak je víťazom tradičná politická strana (opozičnej Syrizy by sa to samozrejme nebolo týkalo), dostane ako bonus za víťazstvo 50 poslaneckých mandátov. A práve tento bonus spôsobil, že voličmi zvolené jasné NIE bratskej pomoci sa zmenilo na jasné ÁNO (165:135) v parlamente.

Nie je mojim cieľom hodnotiť grécky volebný systém. Ja sa pokúsim napísať zopár dôsledkov, ktoré z ich výsledkov vyplývajú:

V Grécku bude vládnuť vláda s jasne menšinovou podporou voličov. Nahnevaná, štajkujúca a rebelujúca väčšina to dá vláde patrične pocítiť. Príjemnú dovolenku v Grécku prajem!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napísané bruselským novým jazykom, Gréci budú musieť ďalej plniť podmienky bratskej pomoci. Zmenia sa len niektoré parametre pomoci:

  • Parameter "Grécka vláda bude musieť šetriť" sa z hodnoty "áno" zmení na "možno niekedy v budúcnosti"

  • Parameter "Grécka vláda bude musieť privatizovať štátny majetok" sa z hodnoty "áno" zmení na "o grécky štátny majetok aj tak nikto nemá záujem".

  • Parameter "Grécka vláda dostane ďalšie peniaze" sa z hodnoty "nie" zmení na "áno".

  • Parameter "Grécke nákupy nemeckej vojenskej techniky" samozrejme zostane nezmenený na hodnote "áno, budú pokračovať".

Trvalý euroval ešte nebol ani schválený, ale jeho kapacita je už pomaly vyčerpaná. Keďže Gréci už ďalej šetriť nebudú a na finančných trhoch si nepožičajú, nejaké desiatky miliárd budú potrebovať najneskôr začiatkom budúceho roka. 100mld. španielskym tunelárom napriek eufórii trhov po výsledku gréckych volieb tiež nevydrží dlhšie, ako zopár mesiacov. Ďalšie požiadavky na euroval tu máme, čo nevidieť.

A práve zajtra v slovenskom parlamente eurovalová koalícia zbaví Slovensko aj posledných zvyškov finančnej suverenity. Názorné video. Parlamentné debaty na tému euroval budú konečne minulosťou. Po schválení jeho trvalej verzie bude v permanencii už len agentúra na výrobu dlhov. Ktorá si bude požičiavať za vysoké úroky, aby mohla poskytovať bratskú pomoc tunelárom rôznych krajín za úroky nižšie.

SkryťVypnúť reklamu

Na záver však treba čestne priznať, že kým Gréci dostanú to, proti čomu sa vo voľbách jasne postavili, Slováci dostanú presne to, čo si želala 90% väčšina voličov. Stratu národnej suverenity vo finančných otázkach. Otvorené šeky, ktoré stačí podpísať a poslať do eurovalu. Tak si to užite.

Tibor Pospíšil

Tibor Pospíšil

Bloger 
  • Počet článkov:  305
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Léta už tajím svoji příslušnost,k zemi co vyměnila hrubost za slušnost,bo se mi nelíbí morální předlohy,čili papaláši hrající si na Bohy. ...Upřímně řečeno trochu teskno mi je,že nám stačí DEMO-Demokracie.ˇ(c) Tomáš Klus Zoznam autorových rubrík:  Menej štátuTúlavé zápiskyÚvahyFinancieFinančná poradňaZábavná logikaNebuď ovcaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu