"Reštrukturalizácia bude nutná," poznamenala s tým, že bez toho, ako aj bez zainteresovania súkromného sektora, zmien vo fungovaní ratingových agentúr, či sprísnenia monitoringu nebude dostatočná žiadna finančná pomoc .
Nie, reštrukturalizácia, t.j. odpustenie dlhu Grécku nie je vôbec potrebné. Grécky štát disponuje majetkom približne vo výške svojho dlhu a preto je akékoľvek odpustenie tohto dlhu neopodstatnené.
Pritom zainteresovanie privátneho sektora v preklade do slovenčiny znamená straty (aj) dôchodkových, či iných investičných fondov. Ktorých podiely sú majetkom súkromných osôb, obyvateľov Európskej Únie. Zmeny vo fungovaní ratingových agentúr, to je klasické riešenie nezodpovednosti postihom posla zlých správ, ktorý o nezodpovednosti informuje.
Kreatívne účtovníctvo v štátnom rozpočte, odpor k privatizácii štátneho majetku, nechuť k zrušeniu socialistických nesystémových úplatkov (vianočné dôchodky) geriatrickej voličskej základni; to všetko vypovedá o skutočnej orientácii vlády SR oveľa viac, ako slovné deklarácie o "pravicovosti", či "zodpovednosti". Nie slová, ale činy rozhodujú.