Kto a prečo usiluje o vaše deti

Ideové základy tzv. juvenilnej justície. Ako dobré úmysly vydláždia cestu do pekla. Bigotná viera v správnosť páchania dobra. Inštruktážne video, ako to bude vyzerať, keď u vás páchatelia dobra vyrazia dvere.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (53)

Juvenilná justícia je prejavom triednej podstaty spoločnosti. Vládnuca trieda, pre účely tohto článku ju budem nazývať elita, je presvedčená o svojej nadradenosti voči triede ovládaných. Nie, skutočne nejde o nejaké sprisahanie s cieľom obchodu s deťmi. Je to oveľa horšie. Oni skutočne veria, že im ich status dáva právo páchať dobro. Bigotná viera v nutnosť realizovať dobré úmysly, bez ohľadu na prostriedky, to je to, čomu čelíme.

Žiaľ, nie každý dobrý úmysel je realizovateľný. Alebo aj inak; o výsledku a celkovom vyznení nebude rozhodovať úmysel samotný, ale len a práve spôsob jeho realizácie. A my sa bavíme o realizácii pomocou štátu, pomocou násilia. Ktoré bude použité v mene dobra, na páchanie dobrých skutkov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Základnou charakterovou vlastnosťou príslušníka elity je pokrytectvo. Vás bude presviedčať, že vaše dieťa musí v škole ťahať tie slabšie, kým on si svoje deti dá to súkromných, či iných škôl, kde bude medzi seberovnými. Vás bude presviedčať, že s kultúrne nekompatibilnými susedmi to musíte vydržať, že postaviť si plot je rasistické. Elita takéto problémy riešiť nemusí, pretože jednoducho má ma to, aby sa presťahovala inde, kde plot a vrátnik pri vstupe nie je nič neobvyklé.

Dobrý úmysel ochrany detí a ich práv bude reálne vykonávať štátny úrad. Organizmus, ktorého hlavnou črtou je rozpínanie sa a zabezpečenie dobrých pracovných miest pre úradníkov. A keď sa k tomu pridá moc nad životmi druhých, a to v našom prípade tých slabších, jednoduhších, často v materiálnom nedostatku žijúcich spoluobčanov, o problémy je postarané.

SkryťVypnúť reklamu

Tých slabších, jednoduhších, často cudzincov si ako objekty páchania dobra vyberajú preto, že na ich obranu sa postaví málokto. Navyše tento výber prináša ďalšie pracovné príležitosti. Cudzincom treba prekladať, celý proces bude trvať dlhšie, ľudia z tejto skupiny ešte sú schopní sa brániť aj fyzicky, takže aj policajtov bude treba viac. A takto sa z dobrého úmyslu stane aj dobrý biznis pre zúčastnené strany.

Ak sa na verejnosť nejaký prípad páchania dobra prevalí, mediálne veľmi zručná elita to postaví do svetla, že za protestami je vskutočnosti nejaká obskúrna skupina ľudí s chorými názormi.

Tento článok som napísal hlavne pre tých, ktorí ešte nie sú pevne presvedčení o potrebe páchať dobro za každú cenu. S cieľom podnietiť ich k zamysleniu a vytvoreniu si svojho názoru na tento problém. A preto odporúčam do pozornosti:

SkryťVypnúť reklamu

Vyjadrenie Václava Klausa, ktorým ešte vo funkcii prezidenta Českej republiky vetoval zákon o sociálně-právní ochraně dětí

Materiál, vypracovaný členmi riadiaceho výboru Severského výboru pre ľudské práva - za ochranu práv rodiny v severských krajinách (NCHR) a zaslaný európskym inštitúciám v snahe upozorniť na rozmery páchania dobra v Škandinávii

Reportáž z jedného takého zásahu v Českej republike. Kde môžete vidieť aj unikátne video, natočené novinárom, ktorý bol (a zrejme stále je) presvedčený, že takto je to správne.

Právny rozbor tohto prípadu včítane rád, ako postupovať, ak sa stanete obeťou niečoho podobného.

SkryťVypnúť reklamu


Bigotná viera v to, že je právom elity určovať, čo je dobré pre druhých, že je správne to dobro presadzovať aj násilím, to je rakovina modernej spoločnosti. Každý jeden z nás sa môže slobodne rozhodnúť, či bude reprezentovať rakovinovú bunku spoločnosti, alebo nie.

Tibor Pospíšil

Tibor Pospíšil

Bloger 
  • Počet článkov:  305
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Léta už tajím svoji příslušnost,k zemi co vyměnila hrubost za slušnost,bo se mi nelíbí morální předlohy,čili papaláši hrající si na Bohy. ...Upřímně řečeno trochu teskno mi je,že nám stačí DEMO-Demokracie.ˇ(c) Tomáš Klus Zoznam autorových rubrík:  Menej štátuTúlavé zápiskyÚvahyFinancieFinančná poradňaZábavná logikaNebuď ovcaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu