Blbší než Danko?! Nieee! Ale iste - Danko na druhú

Náš vysokopostavený vedecký / armádny / ústavný činiteľ sa odhodlal k ďalšiemu smelému počinu. Jeho excelencia sa tentokrát vydala na tŕnistú cestu sebairónie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Nebolo to síce až také eňo ňuňo ako historický stand-up v Štátnej dume Ruskej federácie, či mľaskavé slovančenie u bratov Srbov, ale to Einsteinovi koalície akiste nezabráni, aby bol aj na túto udalosť náležite hrdý a nepodľahol nutkaniu opäť niečo vybozkávať.

Aké geniálne, bezprostredné gesto, že? Dôstojný pán politik, dôstojnejší než Jano Slota, si v spontánnom videjku uťahuje z vlastnej nedozernej autority, čím mieni zabiť dve muchy jednou ranou. Nielen dokázať národu ako strašne je nad vecou ale aj šikovne odzbrojiť všetkých svojich neprajníkov, ktorí si po celý rok húževnato robili veľkú (!) práve z neho a nie z plastelíny.

Dobre to vymysleli v tíme poradcov. Siahli po overenej stratégii budenia súcitu a sympatií k hlavnému hrdinovi, ako to vídať len v najlepších hollywoodskych brakoch. Vzorec je nasledovný: evidentný blbec začne predstierať, že je ešte väčší idiot než si o ňom myslí jeho okolie. A efekt je zaručený.

Je v tom obyčajná psychológia, u ktorej takisto ako v matematike platí, že záporná hodnota násobená zápornou hodnotou sa premietne do kladného výsledku. Lenže je v tom háčik. Ak ide o Danka - Hollywood, Freud aj fyzikálno matematické zákony tohto sveta letia do šrotu veľkým oblúkom. V jeho prípade sa totiž čokoľvek dokáže behom mihnutia oka zmeniť na pravý opak čohokoľvek. Svedčí o tom aj jeho neobyčajne vtipný novoročný vinš. V infantilnej paródii seba samého sa charakterové parametre "blbý a blbší" nezmenili podľa očakávania na "aký milý a ľudský" ale na jednoznačné "najblbší a otravne trápny".

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neriadená trieštivo-trhavá strela parlamentu si možno myslela, že jeho viacnásobne prízvukovaný obdiv silného štátu, nedemokratických režimov, vládnej cenzúry médií, velebenie Orbána, Putina, Erdogana, Zemana, Bureša, poľských populistov, nechutné prejavy romantického rusofilstva, ako aj neskrývané rozčarovanie zo zrušenia povinnej vojenskej služby a rozpadu paktu Varšavskej zmluvy, sa v očiach verejnosti "vyžehlí" týmto prostoduchým excesom.

Nuž nie. Nič sa nevyžehlilo, súdruh kapitán, totok je ešte dokrčenejšie než predtým. O tomtom niet najmenších pochýb.

František Ptáček

František Ptáček

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  268x

"Ak sa vám moje zásady nepáčia, stačí povedať. Ponúkam iné." Groucho Marx Zoznam autorových rubrík:  PolitikaNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu