Kmotríkov súmračný trubiroh vypočúval nebezpečného šialenca v priamom prenose

Nepamätám si, že by podobný koncepčný proces v priamom prenose, akým bola včerajšia relácia Téma dňa s Bielikom a Matovičom, zrežírovala TA3-ka s Ficom, Dankom, Kaliňákom, Bugárom či onoho času s Palipaškom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Zdá sa, že nezávislá TA3 sa okrem luxusných vládnych monológov začína špecializovať aj na výsluchy (obyčajných) ľudí, ktorí pravidelne poukazujú na nehoráznu hlúposť a prospechárstvo koalície. Má to svoju logiku. Zvyšuje sa tým sledovanosť a zároveň to slúži ako motivácia pre všetkých naivných dobrákov, s ktorými Fico tak zúfalo počíta pri krvavom a bratovražednom boji s korupciou. Lebo vďaka profesionalizácii medzirezortných vzťahov polície, prokuratúry, súdov a našich ľudí, je omnoho pohodlnejšie ubiť udavačov mokrým polenom než vystaviť štandardných politikov akýmkoľvek nepríjemnostiam.

Nepamätám si, že by podobný koncepčný proces v priamom prenose, akým bola včerajšia relácia "Téma dňa" s Bielikom a Matovičom, zrežírovala TA3-ka s Ficom, Dankom, Kaliňákom, Bugárom či onoho času s Palipaškom. A ruku na srdce: bolo by sa o čom zabávať.

Komentátorská mediálna hviezda, zavalená papierikmi a poznámkami, bučala-hučala na obyčajného človeka jedno zdrvujúce obvinenie za druhým, s takou dávkou objektivity a zmyslom pre dialóg, že káblovka nestíhala. Boli tam vyťahované faktúry, dane, počty odjazdených kilometrov, matka, vyhrážky, šokujúce odmietnutie ochranky kaliňákových fízlov i platy poradcov. Len nechápem prečo už Matovič nesedí v base!

Vrcholom on-line popravy mal byť následný telefonát s "bezpečnostným expertom", kultovým "mečiarobijcom", Milanom Žitným. Stalo sa tak celkom nerušene a férovo, tesne po Matovičovom odchode zo štúdia. Nechápal som, čo podstatné nám vie tento nedocenený a právom zabudnutý špecialista na všetko povedať, ale napokon som predsa len pochopil. Riešil duševný stav lídra OĽaNO.

Podľa Žitného je Matovič najväčšou hanbou politického života, hrozbou demokracie, existenčným rizikom pre zvrchovanú Slovenskú republiku. Proste blázon. Niečo podobné, ako Kiskova predvolebná scientológia - lebo aj vtedy spravil zo seba pán expert vola a vyzerá to tak, že i teraz.

Zdá sa, že Milanovi dobre padne každé euro, nech už padne od hocikoho. Neštíti sa obhajovať Babiša, Banáša ani Fica. Ale ak to myslí so svojím novým koníčkom, praktickou psychiatriou, vážne, tak mu odkazujem, že slovenský parlament mu núka oveľa vážnejších adeptov na diagnózu idiot, než je Matovič. O tomtom nech ani nepochybuje...

 

František Ptáček

František Ptáček

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  268x

"Ak sa vám moje zásady nepáčia, stačí povedať. Ponúkam iné." Groucho Marx Zoznam autorových rubrík:  PolitikaNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu