Obrodenci, partizáni, templári, povstalci... A cvokárne nám zívajú prázdnotou

My-smetu-doma!

Obrodenci, partizáni, templári, povstalci... A cvokárne nám zívajú prázdnotou
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Niekomu, kto dostatočne nepozná Slovensko a Slovákov obzvlášť, môžu pripadať bratovražedné boje okolo očkovania, testovania a semaforov pandémie ako zvyšky postkomunistického folklóru. Ostatným, ktorí ich poznajú, je ale jasné, že nič vážneho sa nedeje, len istá časť miestnej populácie je natoľko inteligentná, že prekukla pekelné plány vládcov sveta, ktorí nás chcú potajomky preprogramovať a vykynožiť. No a samo sebou, že to nechcú dopustiť, lebo.... Lebo my-smetu-doma!

Slovenské krčmy ešte neobslúžili toľko virológov, biochemikov, farmaceutov a telekomunikačných expertov na vedľajšie účinky 5G, ako tomu bolo a je za posledné mesiace a týždne. Na to, že do politiky a futbalu sa rozumie už hocikto, sme si mohli zvyknúť. Ale, keď už aj radoví členovia Ľudáckej strany naša kotleba vedia viac o imunogenicite glykoproteínov a receptoroch angiotenzín konvertujúcich enzýmov, než o Tisovej motorizovanej divízii bojujúcej na východnom fronte, ňéčo tu veľmo ňé je v porádku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Facebook pomaly nezvláda denný nárast prísne utajovaných skutočností a apokalyptických zvestí, plných šokujúcich faktov a nemenej šokujúceho pravopisu. Je v nich všetko možné, čo bežný občan potrebuje vedieť o nákaze. Od smrteľne jedovatých mRNA vakcín po nanočipy Billa Gatesa, od záhadného oxidu grafénu po prášky pre kone a rožný dobytok. Radím každému, kto pociťuje nedostatok zážitkov v osobnom resp. sexuálnom živote, nech sa pokúsi zapojiť do diskusie s osvietencami na sociálnych sieťach a smelo s nimi nesúhlasiť. V hocičom. Stojí to za to.

A to nie je zďaleka všetko. Vďaka našej neskonalej vynaliezavosti sa zrodil ďalší prostonárodný unikát. Objavili sa osobitné jednotky špeciálneho určenia, ochotné obetovať sa na oltári najvyššej sviatosti demokracie: ústavou garantovanej občianskej slobody. A aj sa obetujú. So cťou a noblesou tak, ako sa na skutočných templárov a partizánov sluší a patrí. Zatiaľ síce ešte bez koní a guľometov, ale zato v putách, tvárou k zemi, uprostred dovozových zemiakov, cibúľ a kalerábov.

Skryť Vypnúť reklamu

Každý začiatok je ťažký a každá revolúcia má svoje čaro. Má ho iste aj prepadávanie pokladní s nákupnými vozíkmi, mobilmi a odkrytou hubou. I keď, pri troške fantázie, by mohli byť tieto aktivity nielen maximálne trápne, ale aj originálne. Nechcem rozdávať rozumy tým ktorí ho najviac potrebujú, ale, čo tak v rámci boľševicko-fašistického národnooslobodzovacieho programu oživiť tradíciu Mečiarových vatier zvrchovanosti a zabiť tak viac múch jednou ranou? Len kvôli inšpirácii: preskakovanie táborákov a pálenie respirátorov, striekačiek a dezinfekčných prostriedkov?! Slávnostné autodafé profesora Krčméryho s rodinou v Krásne nad Kysucou, spojené s diskotékou a tombolou?!

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko má svoj čas. Nechcime od dezolátov viac, než na čo majú. Veď kto by to bol čakal, že za tak krátku dobu sa dopracujú od zákonom tolerovanej občianskej neposlušnosti k mláteniu službukonajúcich policajtov a otvorenému listu veľvyslancovi Ruskej federácie? Môžeme len tipovať čím nás prekvapí táto parlamentnou opozíciou živená komunita vlastencov nabudúce. Myslím na tých z nich, ktorí ešte budú nedopatrením na slobode.

.................................................................................................................................................................

Je fascinujúce aké vášne dokáže vygenerovať zopár profesionálnych idiotov u širokej masy frustrovaných a zneistených ľudí. Slabnú priateľstvá, mažú sa kontakty, rozpadávajú sa rodiny, umierajú aj tí, ktorí by nemuseli. Ničia nás momentálne dva typy zákerných vírusov. Covid a ľudská hlúposť. S tým prvým si iste dajako poradíme.

František Ptáček

František Ptáček

Bloger 
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  27x

"Ak sa vám moje zásady nepáčia, stačí povedať. Ponúkam iné." Groucho Marx Zoznam autorových rubrík:  PolitikaNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu