Z Mosta do prosta alebo BUGI NA CHRAD!

Po Harabínovi, Chmelárovi a Kotlebovi som očakával ďalšie kandidátske kapacity zo silových rezortov, prípadne vyšších kruhov našej plnotučnej smotánky. Dúfal som v majáky neoblomných mravov a stálice žiarivého intelektu...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Chystal som sa na Kočnera, Lexu, Banáša, Černáka, Troškovú, Širokého, Rostasa, Blahu, Slotu, Varehu, Mojseja, Versačeho, Rytmusa... už keď poslanec Fico nekandiduje. Ale nie, samé vedľa. Je tu opäť Béla! Harakter, ktorý nám zachránil republiku pred pučom neštandardných strán a obyčajných ľudí. Chcel by som mať také ego a sebadôveru ako on.

Ako by predsedovi strany Most/Híd nestačili desivé percentá volebných preferencií ani stovky a tisíce mládeži neprístupných oslovení, prívlastkov a gynekologických destinácií, ktoré mu ľudia nasúkali na jeho FB profile. On vám túži po ďalších, ešte onakvejších. Slepota a hluchota v kombinácii s cynizmom dokážu občas veľké veci.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. BÉLA DEPOLARIZÁTOR
„Som presvedčený o tom, že ak je spoločnosť v takej miere polarizovaná ako dnes, je viac ako inokedy nutné, aby prezidentom bol človek, ktorý bude vedieť stáť nad spormi a bude rovnako naklonený jednej aj druhej strane politického spektra“.
Sme polarizovaní? Sme. V čom sme polarizovaní? Akiste v mnohom, ale iste nie v otázke kto je pravicový a kto ľavicový, kto je štandardný a kto neštandardný a dokonca ani nie v tom, kto je poloblázon a kto totálny idiot. Náš depolarizátor nechce a ani nedokáže vidieť, že občanov gniavia celkom iné neduhy než ktoré si predsavzal obetavo riešiť: proruské vs. proatlantické a proeurópske; fašistické a totalitárske vs. slobodné a demokratické; rasistické a xenofóbne vs. humánne a tolerantné; lživé a populistické vs. zodpovedné a racionálne.

Béla v poslednom čase často a rád obviňuje opozíciu z dezorientácie. Nie je teraz on trochu veľmi dezorientovaný? Lebo kto si myslí, že voliči túžia po prezidentovi, ktorý bude v rovnakej miere naklonený hociktorým zo spomenutých protikladov má asi takú spoločenskú orientáciu a cit pre cieľ ako netopier na diskotéke. A to ani nehovorím o perverznej predstave, že by najskúsenejší slovenský politik si mohol vážne myslieť, že jediné čo Slovensku po tejto jari chýba je prezident, ktorý bude vo svojich postojoch rovnako ústretový voči podvodníkom a vrahom ako voči ich obetiam a pozostalým. Lebo o to tu ide, o nič iné.

SkryťVypnúť reklamu

2. BÉLA PARTNER, BÉLA POMOCNÍK, BÉLA ZA KAŽDÚ CENU
„(Prezident) musí byť partner, pomocník – nie aktivista a oponent za každú cenu. Bez ohľadu nato, aká vláda v tejto krajine vznikne. Lebo tie vznikajú ako výsledok volieb z vôle ľudu a prezident túto vôľu musí rešpektovať“.
Keby nešlo konkrétne o Slovensko (ale o spoľahlivo fungujúcu demokratickú krajinu, kde nezastrašujú ľudí a nevraždia novinárov, kde lobisti mafie nesedia na polícii, súdoch, prokuratúre alebo priamo na úrade vlády) a keby sa dala časť našej najnepohodlnejšej histórie vymazať (čo sa napriek snahám regnujúcej koalície stále nedarí) aj by sa s tým dalo súhlasiť. V opačnom prípade nie. Lebo ak sa niekde diali/dejú veci ako na Slovensku, tak tam je úplne jedno z koho vôle vzišla vláda - skutočný prezident ju nemôže a ani nesmie rešpektovať, jeho povinnosťou je práveže byť aktivistom a oponentom za každú cenu. Ináč sa sám stane "partnerom a pomocníkom" tých, ktorí devastuj[ a polarizujú spoločnosť, čiže štátnickým šmejdom. Ótom pótom by nám Harakter mohol dĺhé hodiny rozprávať...

SkryťVypnúť reklamu

3. BÉLA ZÁSADOVÝ
Sme strana, ktorá je schopná spolupracovať – okrem extrémistov a nacionalistov – s každým.
Svätá pravda. Už nikto nepochybuje. Most/Híd, veru, je schopný bez väčších problémov spolupracovať úplne s každým okrem menovaných pánov: čiže aj s populistami, podvodníkmi, analfabetmi, boľševikmi, tunelármi, mafiou a neštíti sa liezť do zadku tým, ktorých prednedávnom do nej húževnato kopal. Lebo táto koalícia nie je o ničom inom a nikdy ani nebola. Bugi od začiatku musel vedieť do čoho ide, a vedel aj to, kvôli čomu obetuje svoj dlho budovaný imidž múdreho, sympatického, spoľahlivého a - prepáčte za výraz - charakterného politika. Niet ospravedlnenia, niet výhovoriek.

SkryťVypnúť reklamu

4. KEĎ BÉLA V BLUDOCH TEMNÝCH BLÚZNI
„Máme novú vládu a všetky predpoklady na to, aby sme dotiahli to, načo sme sa dali"
Čo vy máte!!?? Novú vládu? A my ostatní ju prečo nemáme, prečo o nej nevieme? No toto si fuckt prehnal, pán kandidát. Že ti dal Ficov premiér ošmáknuť tie špáradlá?! Istenem, Istenem... kde to spejeme?

František Ptáček

František Ptáček

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  76
  •  | 
  • Páči sa:  268x

"Ak sa vám moje zásady nepáčia, stačí povedať. Ponúkam iné." Groucho Marx Zoznam autorových rubrík:  PolitikaNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu