Bude Kmotrík lesníkom alebo developerom?

Písmo: A- | A+

No lesníkom určite nie, veď je známy svojim vzťahom k prírode, čo sa hýbe to strelí, a to nielen na Slovensku, ale hocikde na svete a developerom možno. Nedávno sa mi dostala do rúk petícia v ktorej primátor Skalice Stanislav Chovanec (nezávislý s podporou SMERu) žiada mestské zastupiteľstvo o súhlas s predajom mestských lesov v Zlatníckej doline. Celkovo navrhuje tento "zástupca občanov" predať takmer 5,7 milióna metrov štvorcových lesných pozemkov, vrátane lesných porastov, ktoré prejdú z vlastníctva občanov Skalice do vlatníctva súkromnej spoločnosti za cenu 0,32 EUR za meter štvorcový. Vidíte dobre 32 centov na meter štvorcový. Predaj je pritom navrhovaný bez verejnej súťaže a bez znaleckého posudku. Kto ich má kúpiť, nikto iný ako Kmotrík.

Jeho televízia TA 3 ho predstavuje ako podnikateľa, ktorý má v meste viacero podnikateľských aktivít. Práve za Chovanca získal v Skalici lesy a podiel v tunajšej nemocnici. Tam investoval, prirodzene z eurofondov, 15 miliónov eur do rekonštrukcie budovy a nákupu prístrojov. Asi preto sa pacienti musia pri rôznych zákrokoch prevážať do Bratislavy. Mimochodom jeden prípad sa stal pre pacienta osudným. Ako chce prispieť k rozvoju cestovného ruchu v Zlatníckej doline si pri podnikateľovi jeho typu určite viete predstaviť.

Mimochodom ešte k tomu primátorovi Chovancovi. Podľa obchodného registra SR je samozrejme, asi za "odmenu", predsedom predstavenstva Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica, a.s. a takisto sedí v dozornej rade OK Group Slovakia a.s.

Toto je trend na ktorý upozorňovali mnohí odborníci, ktorí sa venujú problematike komunálnej politiky. Obrovská miera korupcie sa prenáša do komunálnej sféry. Prečo? Lebo tam tečie najväčší objem peňazí z eurofondov, mestá a obce spravujú obrovský majetok, či už vo forme nehnuteľností, ale aj služieb a komunálneho politika je oveľa jendoduchšie podplatiť. Nie je výnimkou,hlavne v mestských častiach, že občania ani netušia kto je ich poslanec a čo vlastne robí.

Skryť Zatvoriť reklamu